LPRecenze

Slutet – Labil

Zkušení harcovníci švédského punkového podsvětí, kteří se sešli v sestavě relativně nové kapely Slutet, kují železo, dokud je žhavé a v relativně krátkém odstupu od svého debutu vydávají již druhé album, a to si ještě v mezičase mezi velkými deskami stihli střihnout split EP s Arrogant State. Jakoby mimochodem to vše navíc v režii našich místních vydavatelství.

Bez jakýchkoliv okolků vyšvihne, na úvod celé desky, kytara s death metalově podlazeným zvukem divoký rif a vše se neúprosně valí kupředu. Hudební složku, ve které se mísí dischargeovský hardcore s death metalem, doplňují přeřvávající se navztekané hlasy v rodném jazyce, dávající celku vzteklounsky potemnický punc. Tu a tam kytara vyšvihne nějakou melodickou vyhrávku nebo celou linku, aby se v podstatě jen umocnil zlounský efekt celku. Pomalejší skladby Käften & Passa Dunken nebo titulní Labil, v jejichž kytarových motivech můžete vystopovat odkazy na Sacrilege nebo Bolt Thrower, si mě dokázaly okamžitě omotat okolo prstu. Totéž ovšem platí i o neméně intenzivních rychlých písních jako ECT nebo Försöksdjur. Celou desku uzavírá amebixovsky pomalá Det är över nu a šlus, konec. Slutet nic zbytečně nenatahují, do necelých dvaceti minut zkomprimují esenci hardcore, temnoty a vzteku, aniž by začali nudit a jdou od válu.

Na Labil najdete přirozené rozvinutí toho, co členové kapely tvořili již před lety ve svých předchozích kapelách, ať už to byli Warcollapse, 3-Way Cum, nebo Unarmed, ovšem dotažené zas o stupínek dále, jak citem pro hudební motivy, tak i zvukovou produkcí. Další crustové eso z rukávu Insane Society Records.

Info

Label: insanesociety.net
Rok vydání: 2018

Tracklist

1. Ect
2. Käften & Passa Dunken
3. Tvangsvardad
4. Scenen
5. Labil
6. Försöksdjur
7. Det Är Över Nu

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button