LPRecenze

Slutet – Bortom Vansinnets Grepp

Bortom Vansinnets Grepp je již v pořadí čtvrtou velkou deskou hyperproduktivních švédů Slutet. Zároveň je i jejich první deskou, která vyšla bez spolupodílu Insane Society Records, aby se usadili u tuzemského crustového impéria Phobia Records.

Slutet se nepouští na žádný tenký led a bruslí tam, kde jsou si naprosto jisti. D-beat, charakteristicky švédské rawpunkové překřikování se mručounských hlasů a poměrně silná dávka melodiky v kytarových linkách. Přesně to všechno prezentuje úvodní a, nutno podotknout skvělá, skladba Slipar Min Kniv. Slutet jsou stále nasraní a epicky apokalyptičtí, ale jako třešinku na dortu na nové desce přidávají překvapivě výraznou dávku melodiky, která je tu o několik špetek dominantnější něž na předchozích deskách. Té navíc ideálně sekunduje průzračnější zvuk.

Slutet jsou na nové desce v celkovém vyznění o poznání více hardcore punk, jsou ale zároveň stále nekopromisní crustovou smrští. Dvanáctipísňová kolekce jede neúprosně kupředu od prvního momentu až k závěrečnému úderu do nástrojů. Tepající d-takt je jen občas zpestřen pomalou pasáží či celou skladbou, jakou je například pátá Klassificerad nebo hned po ní následující Förtvinar, s efektním, tvrdě metalovým nosným rifem. Zvolnění ale záhy opět vystřídá akcent na rychlost.

Slutet na Bortom Vansinnets Grepp dotáhli svůj crustus epicus k dokonalosti a vydali v ní svou dosud nejsilnější nahrávku, hodnou srovnání s tím opravdu nejvýraznějším v dané škatulce.


Label: Phobia Records
Rok vydání: 2020

1. Slipar Min Kniv
2. Förpassad Till Helvetet
3. Ater Till Jord
4. Pandemi
5. Klassificerad
6. Förtvinar
7. Men Än Star Vi Kvar
8. Snutattentat
9. Avgrundsdjup
10. Epicus Crustus
11. Scenen…Igen
12. Bortom Vansinnets Grepp

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button