Cz/SkNovinky

Slobodná Európa je po letech zpátky, poslechněte si pilotní singl z nové desky

Po dlouhých devíti letech, které fanoušci legendární slovenské kapely Slobodná Európa trávili spekulováním o novém albu, se konečně dočkali. Pětičlenná parta z Bratislavy plánuje vydání nové desky na přelom května a června. První představu o tom, jaká nová nahrávka bude, si můžete udělat při poslechu pilotního singlu Kríza.

Zprávy o tom, že se chystá nový materiál, začala „Slobodka“ vypouštět již v listopadu 2010.

Prostřednictvím sociálních sítí sděloval zpěvák a frontman Whisky, že se jedná skoro až o historickou událost: „Naše kapela se po osmi letech dokázala dohodnout na zkoušce a jde dělat nové věci.

V nové písni, kterou zatím doprovází jen video sestavené z fotek, uslyšíte i ženský zpěv. S vokály kapele opět vypomohla Katarína Korček, která zpívala už na desce Unavení a zničení z roku 1994.

Z prozatím poslední řadové desky Trojka se fanoušci mohli radovat v roce 2003 a o tři roky později jim čekání na nové album zkrátila kompilace Bestofka. Z mnoha stran už se začaly ozývat obavy, aby se Slobodná Európa nevzhlédla v Guns N‘ Roses a jejich poslední nahrávce Chinese Democracy, na kterou se čekalo patnáct let. Nic takového se ale dít nebude a nová deska se dočká vydání v letošním roce, ujišťuje fanoušky kapela, jejíž kořeny sahají až do roku 1989.

Novou skladbu najdete v následujícím videu:

[youtube id=“A5Dmb26Nsbs“ width=“620″ height=“360″]

Michaela Klocová

„Šéfová“. V Kids and Heroes od roku 2009.

Související

Back to top button