ČlánkyMagazín

Slavné motivy z obalů Sex Pistols se objeví na kreditních kartách

Projekt kapely Sex Pistols byl komerční už od úplného počátku, Malcolm McLaren, manažer skupiny, zformoval kapelu za jediným účelem, a to vydělat peníze. Proto jsou Sex Pistols kontroverzní i mezi punkáči. Jedni Sex Pistols zbožňují a je jim to jedno, v horším případě o tom ani neví, a druzí Sex Pistols opovrhují. Faktem je, že jejich hudba byla a je punk. Členové kapely nic nepředstírali, byla to pro ně zábava a svoje názory a pocity vyjadřovali jak v písních, tak na koncertech. A právě s tím se ztotožnila zdegenerovaná mládež. Sex Pistols byli klíčovým prvkem při vzniku britské punkové scény, tohle jim prostě neodpářete.

Samotní Sex Pistols nebyli v žádném větším kapitalistickém plánu, nahrávací společnosti o ně nestáli, však ty příběhy znáte a skladbu EMI určitě taky, Malcolm však dokázal hravě tahat za nitky a hudební showbyznys se nakonec bomby jménem Sex Pistols dočkal. Ale pozor, členové kapely, i za dob své největší slávy, viděli ze zisku pouze potřebné minimum. Až později, dávno po rozpadu kapely, jim bylo přiděleno autorské právo a honorář.

Logo a jméno Sex Pistols právně patří Virgin Records, která se rozhodla loga a ilustrace kapely zaprodat a to v podobě, že budou použity na design kreditních karet jejich bankovní společnosti Virgin Money. Ředitel společnosti pro The Guardian uvedl:

„Zavedením těchto karet chceme oslavit dědictví a rozdílnost společnosti Virgin. Sex Pistols napadali konvence a zavedené způsoby myšlení – stejně jako to my děláme dnes v naší snaze rozhodit britské bankovnictví.“

Sir Richard Branson, který před 38 lety se Sex Pistols smlouvu podepsal, dodal:

„I po téměř 40 letech mají Sex Pistols moc provokovat.“

V jak úžasné době to žijeme, konečně si punkáči mohou pořídit punkové kreditky! Společnost si zjevně neuvědomuje, jak celá záležitost působí směšně. Sex Pistols se tímto ještě více propadají do komerčních hlubin. Jaký názor na to mají členové kapely, The Guardian neuvedl, s největší pravděpodobností z toho vůbec nijak netěží, protože nejsou autory obalu alba Never Mind The Bollocks, ani singlu Anarchy in the UK. Právě tyto dva obaly budou sloužit jako design pro kreditní karet.

Kate

If you think I'm loser who likes music too much you are definitely right.

Související

Back to top button