CDRecenze

Slaves Of Stadium Rock – Slaves Of Stadium Rock

Když mi Míša dávala CD Slaves Of Stadium Rock na recenzi, tak rovnou říkala, že jestli jsem měl rád Anyway, tak tohle mě rozhodně nezklame, a měla pravdu. Jak jsem zmiňoval u minulý recenze, tenhle rok se u nás fakt urodilo poměrně dost kvalitních nahrávek a první studiová nahrávka SOSR je rozhodně jednou z nich. Už ani nevim, kdy jsem se o projektu členů Anyway, Landmine Spring, Slut a Plexis doslechl poprvý, ale každopádně jsem byl díky zajímavý sestavě zvědavej, co z pánů vyleze.

Spousta lidí nemá rádo, když se jejich nový kapely přirovnávaj k jejich starejm kapelám, ale tady se člověk rozhodně neubrání srovnání s Anyway. Kluci přidali na hutnosti a přitvrdili (jako bubeník oceňuju supr zvuk bicích), takže zatímco Anyway zněli na poslední nahrávce jako Rocket from the Crypt, Drive Like Jehu nebo Hot Snakes, tak SOSR bych se díky hutnějšímu zvuku nebál přirovnat třeba ke starším Torche nebo The Bronx, což jsou rozhodně plusový body. A pokud bych měl srovnat s nějakou českou kapelou, tak mi SOSR v nějakých pasážích připomínají The Unholy Preachers. Líbí se mi, že je každá písnička trochu jiná, není to jen monotónní udáda tudáda. Pánové holt za léta hraní nasbírali mraky zkušeností a o zajímavý nápady rozhodně není nouze.

SOSR udělali komplexní a přímočarou nahrávku bez zbytečných kudrlinek, kytarovej onanií a jinejch blbostí, který písničky většinou zbytečně prodlužujou a dělaj z nich nudnej kolovrátek. Nahrávka příjemně odsejpá a má v sobě něco, co vás při opakovanym poslechu donutí notovat si refrény s kapelou. Moje favoritní songy jsou Spiral of Time, Sail to Eternity, Hungry Ghost a Horses in Love. Závěrečnej cover od The Police je ideálním zakončením hodně povedený nahrávky a já se těšim, až SOSR uvidim naživo na Mighty Sounds. A vy si koukejte sehnat jejich nahrávku, rozhodně stojí za poslech!

Info

Rok vydání: 2013

Label: DIY

Tracklist

01. Spiral Of Time
02. Death Is Not Sweet
03. 12th Cry
04. Sail To Eternity
05. Hungry Ghost
06. Horses In Love
07. End Of a Circle
08. A Man Of Letters
09. Your Way
10. Next To You

Související

Back to top button