LPRecenze

RECENZE: Skara – We Slave Our Days

Tuzemské vydavatelství Samuel Records se po několikaletém tichu po pěšině hlásí opět o slovo. Tentokrát albem relativně nové norské záležitosti jménem Skara, pro kterou se jedná o první vydanou nahrávku. Nicméně v sestavě lze najít jména se zkušenostmi z působení třeba ve skvělých Okkultokrati, The Sons Of Saturn nebo Hombre Malo.

Rozjezd celé desky obstarává svižná kompozice The Contracts, mající v sobě něco ze skandinávského potemnického d-beat crustu, zpunkovaného death metalu, ale i špetku atmosféry prapůvodního black metalu (tím je myšleno black metalu v době, kdy zněl primárně jako surová variace na Motorhead). Epicky apokalyptická atmosféra je ve své podstatě hlavním motivem celé nahrávky. Ta dokáže posluchače mého ražení vtáhnout do svých spárů. Epický crust, nebojící se pohrát si s kytarovou melodií, se tu potkává s temnotou Amebix a blackmetalovým intenzivním rykotem zpoza brány pekelné. Nic víc a nic méně. Co je pro mě jednou z nejpříjemnějších deviz desky, je ovšem její pestrá struktura. Svižné skladby prolínají s temně pomalými a občas vyplave na povrch i středně tempový rockový motiv, jak dokazuje sloka čtvrté White Hare.

Stopáž jednotlivých skladeb se z většího pohybuje mezi čtyřmi až šesti minutami, což pro daný styl může působit jako slabina. Faktem ale je, že jednotlivé písně jsou zajímavě strukturované a opakovaně je výrazně natahují závěry, postupně mizející do vytracena tak, aby se následně vše opětovně rozjelo s další overturou do energické potemnické smršti.

We Slave Our Days je jednou z těch desek, které si pro mě připravily příjemné překvapení.

Rok vydání: 2021
Label: Samuel Records
1. The Contracts
2. Into The Void
3. Kids On The Barricades
4. White Hare
5. Illusions Supplied
6. Rules For Fools
7. Performativity
8. The Day-To-Day Negotiations

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button