Cz/SkNovinky

Síla riffu neslábne. Domácí FDK se po 13 letech vrací s novou deskou

Sunlight – právě tak se jmenuje album, na jehož křídlech se na scénu vracejí post metalisté FDK. Kapela na novince potvrzuje, že podobně hutné, řezavé a zároveň citlivé hudby není v domácím rybníčku mnoho. Celé album vyšlo 13. ledna na LP, CD i kazetě u brněnského labelu Kabinet Records.

Název alba Sunlight symbolizuje nový úsvit, který kapela dlouho vyhlížela.

Rádi k sobě dáváme protiklady. A tak se nabízelo, použít pro vesměs melancholicky temnou desku něco, co jí prozáří. Ovšem sluneční paprsky nejen dávají život, mohou jej i zničit,“ přisazují ke jménu nahrávky FDK.

Album vznikalo v několikaletém horizontu. „Řekli jsme si, že další desku si nahrajeme sami, abychom nemuseli být pod zbytečným tlakem v pronajatém studiu a mohli si se vším dostatečně pohrát. Desku jsme pak míchali s Amákem ze studia Golden Hive a dali si na všem dostatečně záležet,“ popisují FDK.

Kromě dlouhodobé práci na nové desce nebylo za posledních třináct let o FDK příliš slyšet. Kapela přesto od vydání desky Earthlinked v roce 2010 stále v ústraní fungovala. A nyní se s pompou a volume otočeným doprava vrací. Tak přivítejte Sunlight.

Back to top button