Reporty

Siberian Meat Grinder vyslal z pekla na Sedmičku samotný Tsar

Ráno mě bolí absolutně celé tělo. Tak tomu říkám poctivá památka na včerejší melu na Strahově. Otevřelo se peklo a vyplivlo Siberian Meat Grinder. Je to thrash, je to rap, je to punk. Je to monstrum, které nekouká do stran a uzurpuje si vše, na co má Tsar právo. Na Sedmičku přijel moskevský crossover klan a nikdo nezůstal v klidu!

Je chvilku po osmé a domácí Stolen Lives rozprostírají na Sedmičce dvacetiminutový koberec z dvojšlapky. Je to do extrému hnaný punk-metalový hybrid, který ani na vteřinu neumí polevit. Mám radši jednodušší bicí a možná se pod tou blastbeatovou smrští i poněkud utápějí jednotlivé riffy. Na druhou stranu, projev frontmana Davida je silný a vypjatý, naléhavý tak, jak je k vidění málokdy. Znějí především songy z posledního elpíčka Budoucnost sviní, jako Syndrom vyhasnutí nebo Ztráta, ale dostane se i na skvělý Luciferův efekt a naprosto brutální Stopaře.

[youtube id=“dh7dN9u12mk“ width=“620″ height=“360″]

Při přestavbě si připomínám, jak geniální riff je v Breaking The Law. A pak je to tady. Všepohlcující medvědí klan rozmíchává kotel přes půlku klubu. Jak lehké je odhodit jedno tělo napravo a další nalevo. Klan dává i bere, ničí, chrlí jeden fantastický riff za druhým a do toho řežou geniálně nafrázované slogany, flow s přízvukem, o který se tu smutně a neúspěšně snaží téměř každý pseudo-undergroundový hip-hoper. Siberian Meat Grinder jsou bezkonkurenční žánrová řezničina. Sází songy z čtyři roky starého debutu, nechybí samozřejmě From The Dust Returned, Slay The Dragon, Chainsaw In The Dark a vlastně nic podstatného z eponymní nahrávky, která zní jak hodně vymazlená bestofka. Přijde i na nový song z alba, které se právě masteruje a které očekává celá thrashová lůza. Celý klub vře, zvuk je asi nejlepší, jaký jsem kdy na Sedmičce zažil, a že těch večerů rozhodně nebylo málo. Vrcholem je Hail To The Tsar, jak jinak. Oi! Oi! Oi! Pospolitost největší. Whooo, whooo, oddanost bezmezná. Krátká vyvolávačka, přídavek, konec. Tsar se nažral a mě bolí celé tělo.

https://www.instagram.com/p/BSjnbRogqi-/?taken-by=kidsandheroes

foto: Karel Vyskočil, video: Aleš Novotný a Danny

Danny

V osmé třídě napsal nejlepší slohovku, na což už bohužel nikdy v životě nenavázal. Každý týden uváděl vcelku bezvýznamný pořad na Rádiu Akropolis. Zkusil to neúspěšně v pár kapelách s kytarou i baskytarou - stejně ho ale jen zajímá, co si vzít na sebe na pódium. Chodí pít na koncerty a číst do hospody. Stejně obratný za klávesnicí, jako za barem. V Kids And Heroes je od ledna 2011. Pražák v Brně, otec, introvert. Kontakt: dannyboy@kidsandheroes.com

Související

Back to top button