LPRecenze

Sewer Brigade – No Shortcuts To Glory

Sewer Brigade jsou jedním z produktů v posledním desetiletí nebývale vitálního hudebního podzemí z pyrenejského poloostrova. Nepřipravený posluchač může očekávat nálož klasického Oi!, soudě dle polo triček na fotkách a vydavatelské spolu účasti německého labelu Mad Butcher Records. Jaká je ale realita?

Svižné tempo, vitální projev zpěváka a svěží přímočaré kytarové rify. Úvodní Sewer Brigade mě až nečekaně dostala svou energií a prostě přímočarou beach punkovou šťávou. Při druhé Humble Fellas jsem už naprosto odzbrojen.

Zapomeňte na těžkopádnost standardního kontinentálního Oi!, Sewer Brigade svým stylem mají mnohem blíže k lehkosti kalifornských punk kapel okolo Hostage Records nebo Modern Action Records. Klasické chytlavé punkové rify, přefiltrované skrze surfařské beach rockové síto, ačkoliv rodnou hroudou těchto pánů není Huntington Beach, ale katalánská Barcelona.

Svým způsobem obdobně svého času zněli němečtí The Shoemakers, ale zde dostanete stejné vlivy provedené s o poznání větší lehkostí a ještě přirozenějším šmrncem. Na zmíněná skinheadská polo trička si vzpomenete jen při občasném a zřejmě povinném skandování Oi! Oi!, případně neméně povinném sborovém halekání ooohoohoooo.

Výsledek skvěle dokořeňují písně v rodném jazyce, který je pro jednoduchý melodický rock jako stvořený. Stejným plusem je i přirozeně syrový zvuk a provedení bez zbytečně vypulírované produkce. Deska dík tomu funguje v naprostém kontrastu ke standardní současné sterilní přeprodukované streetpunkové konfekci.

No Shortcuts To Glory je deska, která si v punkovém kontextu zaslouží pozornost.

Info

Label: mendekudiskak.bandcamp.com
Rok vydání: 2015

Tracklist

1. Sewer Brigade
2. Humble Fellas
3. True To Myself
4. Otra Noche En La Ciudad
5. Tears On My Face
6. No Shortcuts To Glory
7. Eternal Recurrence
8. Ángeles Caídos

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button