Reporty

Severská temnota v podání Cult of Luna pohltila Palác Akropolis

V sobotu 7. prosince dorazili do pražského Paláce Akropolis králové severského post-metalu Cult of Luna. A my byli u toho.

Bohužel první kapelu klasicky nestíhám, ale set Brutus jsem si už ujít nenechal. Poprvé jsem je viděl letos na Groezrocku a byl jsem zvědavej, jak jejich hudba vyzní v klubu. Tříčlenná kapela z Belgie, která původně začínala jako Refused tribute band, se neustále dostává do širšího povědomí svým neotřelým a inovátorským podáním post – punku.  Pokud si pamatujete jejich krajany Oathbreaker, tak tohle je podle mě směr, jakým by se ubírali, kdyby se nerozpadli. Takže Brutus si přidávám do hledáčku a budu sledovat jejich další vývoj, protože už teď se o nich mluví jako o budoucnosti punku a jeho inovátorech.

Pak přichází vrchol večera v podobě švédských temnopánů Cult of Luna. Trochu jsem se bál délky setu, který měl trvat hodinu a čtyřicet minut. Ale moje obavy byly brzo rozptýleny, protože razance, se kterou nastoupili na pódium, jim vydržela po celou dobu setu. Žádný zbytečný řeči o tom, jak je to nejlepší koncert na tour apod., prostě skoro hodina a tři čtvrtě vyplněná tou temnější verzí toho, co může scéna v současné době nabídnout.

Na Cult of Luna je skvělý, že i jemný, melodický pasáže zní v jejich podání díky třem kytarám a dvěma bubeníkům tvrdě, takže se během jejich setu nedostanete šanci nudit. Miluju severskou temnotu, kterou se jim povedlo přenést do hudby. Stejně tak jako prvky klasické hudby. Celkově je hudba Cult of Luna neuvěřitelně propracovaná, matematicky přesná a působí až neskutečně kompaktně.

To vše bylo ještě umocněno prostředím paláce Akropolis, který je pro tyhle koncerty jak stvořený. Jen bych příště ubral světel. Ale chápu, že je to součást konceptuální show Cult of Luna. Přiznám se, že jsem je ještě naživo neviděl, viděl jsem jen záznamy z koncertů a vážně mě to dostalo. Pokud jste se na koncert nedostali, rozhodně využijte další příležitost, až bude kapela poblíž. Stojí to za to.

Koukněte na fotoreport Vojty Kuřátka:

Související

Back to top button