LPRecenze

See You In Hell – Život ve strachu

Když na samém počátku roku 2016 náhle odešel Filip Fuchs, zakládající člen a kytarista See You In Hell, bylo otázkou, zda kapela potáhne svou hardcore káru dál. Slovo dalo slovo a náhle osiřelá trojice našla sílu k pokračování a přibrala hned dvojici kytaristů, což se logicky obratem projevilo i v novém zvuku kapely. Život ve strachu je plodem nově vdechnuté energie do žil, kterou do nich napumpovaly tragicky nepříznivé okolnosti.

Rozjezd obstarává Kult krve, která je po pomalejším intru hnaná vpřed rychlou rytmikou a výrazně v thrash metalu inspirovaných kytarách. Jožkův hrdelní zpěv, který bezchybně sedí do kytarových motivů, mi tu a vlastně na celé nahrávce něčím těžko pojmenovatelným připomíná Gunnara ze So Much Hate / Kafka Prosess. Barva, intonace i ukotvení v mixu nahrávky mi až nečekaně silně evokují tyto norské divoké hardcore punks z konce 80. let.

Život ve strachu je deskou, která ukazuje kapelu v novém kabátě. Oproti starším deskám je tu nesrovnatelně méně burning spirits a raw punk inspirací, o to více zde najdete odkazů na starý evropský hardcore punk a thrash metal. To dokáží zúročit i hymnickými refrény, což exemplárně předvádí třetí píseň V krajině šílenství, která je jen těžko zpochybnitelný hit celé desky.

Textová složka nahrávky efektně koresponduje s hudebním základem. Temnota, chmurné vize a ještě černější temnota, černá jako tma v hnízdě potemníka, to jsou opakující se stěžejní motivy Jožkovy lyriky, korespondující s jeho expresivním projevem.

Osminásobná smršť energie se prožene pokojem, aniž se člověk naděje, a ač je pravdou, že ke svému konci už trochu nestačí s dechem, je to velice povedená nahrávka, která se u mě osobně řadí na vrchol toho, co See You In Hell dosud vytvořili. To ostatně platí i pro zvuk, který je šťavnatý a skvěle vyvážený.

Info

Label: www.insanesociety.net
Rok vydání: 2019

Tracklist

1. Kult krve
2. Stíny
3. V krajině šílenství
4. Bez návratu
5. Život ve strachu
6. Slepá důvěra
7. Stovky zpráv
8. Tvář zmaru

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button