EP

See You In Hell – Odvolej / Proti proudu flexi

Brněnští See You In Hell mají za sebou patnáct let existence a k tomuto polokulatému výročí nadělují svým posluchačům (a potažmo i sobě) dvoupísňový flexi singl. Pánové urazili již poměrně dlouhou cestu a s ní spojený výrazný hudební progres, který soubor dovedl do hudebně mně bližších vod, než v jakých se pohybovali na počátku své existence, což dokazuje i dvojice zde obsažených písní.

Výroční koncept desky umocňuje i vložený papír, kolektující na sobě asi tisíc plakátů z koncertů kapely, i další vložka s krátkou biografií. Hudební stránka věci je vylisována do jednostranného flexi s povedenou produkcí, o poznání syrovější, než tomu bylo na předchozím albu, a tuto zvukovou neučesanost ještě umocňuje formát flexi jako takový. Úvodní Odvolej je rychlý hardcore punk, stojící někde na půl cestě mezi inspirací japonským burning spirit stylem a skandinávským hardcore punkem (sakra, půlcesta mezi Japonskem a Švédskem, to je zeměpisně někde v Rusku, no nic). Kytara vysekne pár povedených melodických vyhrávek a zpěvu vévodí Jožkova charakteristická moravská intonace mající svůj styl a nám z druhé strany stejné země neodbytně připomínající nezapomenutelné Big Bossovi rýmovačky z raných Root. Tak jako tak, Odvolej je výborná skladba v každém ohledu. Druhá Proti Proudu je pak na poměry See You In Hell nezvykle pomalá kompozice s lehce metalovým rifem, ovšem když mluvím o metalu, mám na mysli střední éru Discharge či pomalé záležitosti třeba starých Doom, s celkem nezaměnitelným trademarkem mísícím v sobě výše zmíněné atributy.

V pravdě důstojná a podařená oslava jedné a půl dekády existence. Pokud pak jste fandové See You In Hell, vězte, že zde je jedna z dle mého názoru jejich nejvydařenějších nahrávek.

Info

Label: seeyouinhell.cz
Rok vydání: 2014

Tracklist

  1. Odvolej
  2. Proti proudu

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button