EPRecenze

Secret Prostitutes / Crooked Bangs – Split EP

Split EP, na kterém spojily síly dvě kapely z texaského Houstonu, v jehož drážkách není vlisováno ani slůvko v angličtině – to dost zásadně charakterizuje split Secret Prostitutes a Crooked Bangs. O vydání se postaralo agilní německé vydavatelství Erste Theke Tonträger, které se stává jistotou v nabídce zajímavých titulů a objevování nových jmen.

Secret Prostitutes mě posadili na zadek již před lety svým prvním nahraným počinem, který mi tehdy vyhrával z reproduktorů pěkných pár týdnů téměř nonstop. Kapela ve svých jednoduchých punkových kompozicích, stavících na přímočaré chytlavosti, za pomoci exoticky znějícího jazyka (indonéština) oživuje ducha všech těch obskurních nahrávek z nejpodivnějších míst na zeměkouli, pocházejících z raných dnů žánru, přenáší ono těžko slovy popsatelné kouzlo divnosti propojené s rocknrollovou přímočarostí do dnešních dnů s unikátním výsledkem. Všechny tři krátké písničky na tomto splitu se nesou přesně v tomhle duchu, a i když šest let po první desce a při poměrně slušné produktivitě souboru si člověk již těžko řekne – No ty vole, to je jízda – poté, co mu spadla brada, pořád je to stejně chytlavé a má neoddiskutovatelné kouzlo.

Opravdová bomba pak pro mě přichází s druhou stranou, kde jsem v Crooked Bangs objevil svůj nový favourite band. V jejich písni se mísí špetka klasického punku s death rockem, temná a do značné míry neurotická nálada pak odkazuje na kapely jako Wipers. To vše ale přenáší na zcela nový level ženský zpěv ve francouzštině, chtě nechtě vyvolávající představu kolize punku s atmosférou literárně proslulých zakouřených pařížských kabaretů. Jediným minus bodem je pouze jedna obsažená píseň.

Parádní ukázka toho, jak super konceptem jsou split singly – dík tomuto jsem potkal Crooked Bangs.

Info

Label: erstetheketontraeger.bandcamp.com
Rok vydání: 2014

Tracklist

  1. Secret Prostitutes – Dikebiri
  2. Secret Prostitutes – Serangan Anjing Agresif
  3. Secret Prostitutes – Mengapa Aku Harus
  4. Crooked Bangs – Ce Type

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button