LPRecenze

Scheisse Minnelli – Sorry State Of Affairs

Německo-američtí hardcore punkoví drtiči Scheisse Minnelli jsou po několika splitech zpět se samostatnou dlouhohrající deskou, která přináší další porci toho, nač můžete být od těchto chlápků již v podstatě zvyklí – vysokooktanovou dávku hardcore punku s thrashovým a skate rockovým feelingem.

Nahrávka vzniklá pod taktovkou Archie Allerta (původního kytaristy německé hardcore legendy Inferno) disponuje skvělou produkcí spolu s energickým čistým zvukem. Scheisse Minelli, to je americký hardcore přenesený do evropských reálií v tom nejlepším duchu, znovu a znovu neodbytně evokující pozdější nahrávky fenomenálních RKL a to včetně basových linek plných melodických vyhrávek, nakřáplého zpěvu, divokých temp spojených s poměrně sofistikovaným provedením i staromilsky punkovými postoji.

[youtube id=“rsGcT8AB9Ow“ width=“620″ height=“360″]

Pánové se navíc v pomalejších partech či písních nebojí znovu a znovu vkročit do v podstatě hardrockových vod, ve kterých umějí znovu a znovu podchytit parádní rif a dodat tím celku potřebnou třešinku na vrch dortu, což skvěle prezentují kompozice jako Looking Glass či In The Ghetto. Úvodní Lost In Translation krom výrazné hudební smrště navíc celkem trefně sumarizuje pocity anglicky mluvícího, uvízlého v neanglofonním jazykovém prostoru. Thrashové kytary se prolínají s punkovou melodikou a energií, chtě nechtě občas něčím drobně evokující klasické nahrávky Spermbirds, což může být výsledkem společného jmenovatele v prolnutí německých a amerických muzikantů nebo to může být i čistě jen můj osobní pocit, kdy si podvědomí na základě znalosti faktů chtě nechtě spojí sobě blízké atributy.

Scheisse Minnelli operují s podobou hardcore, náležitě dokořeněnou thrash metalem, jaká mi učarovala někdy ve druhé polovině 80. let a dokáže mě strhnout v podstatě měrou nezmenšenou dodnes, zde se o tom znovu úspěšně utvrzuji. V mnoha ohledech pánové mluví obdobným hudebním jazykem jako provaření Municipal Waste, avšak oproštění od nadbytku metalových klišé a blížící se ke škatulce thrash z punkových pozic.

V létě se navíc Scheisse Minnelli vrátí i na místní pódia, když zavítají na Mighty Sounds festival, což svévolně svádí k použití rozlučkového klišé „See Ya In the Pit“.

Info

Label: rockstarrecords.de
Rok vydání: 2014

Tracklist

 1. Lost In Translation
 2. Looking Glass
 3. Bad Luck
 4. Cafe Fix
 5. Room Of Doom
 6. In The Ghetto
 7. Bags Of Danger
 8. The Voices
 9. Wasted Talent
 10. Memory Lane
 11. Mal Pais
 12. Cycle Of Abuse

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button