Cz/SkNovinky

Rožnovští Kultra! coverují sami sebe. Na konci července pokřtí novou desku

Rožnov pod Radhoštěm je vždycky zárukou zajímavé muziky, a nejinak je tomu v případě hudebního tělesa jménem Kultra!. Kapela, která vznikla už v roce 1993 a o sedm let později ulehla k dlouhému spánku, nyní vydává druhou desku od svého opětovného probuzení v roce 2013.

Deska ponese název K Nevíře a trojice tvořící Kultru! ji pokřtí v poslední červencový den v domovském Rožnově. K Nevíře následuje asi tři roky starou úspěšnou desku Mezi Skyllou a Cahrybdou a stejně jako tato deska vyjde pod Malárie Records. Hudebně se ponese v podobném duchu subžánru, který Kultra! nazvali Punk’n’bass’n’dub’n’trash’n’disco’n’roll.

Z chystané placky jsou zatím venku tři songy, které najdete na kapelním bandcampu: Svůj Prostor, Pod Vodou a Každý má Šanci. Poslední jmenovaný je specifický v tom, že na něm kapela coveruje sebe sama. Text k tomuto songu napsal před čtvrt stoletím bývalý člen kapely a její současný souputník, rožnovský bard Ctib, a ve tvorbě jeho nové a aktuální tváře zase pomohla svým hlasem Bára z kapely Goji. „Chtěli jsme, aby hudebně se obě verze lišily, nemá smysl nahrát dvakrát totéž,“ dodává rožnovská trojice.

Související

Back to top button