LPRecenze

Ricky C Quartet – Recent Affairs

Po singlové ochutnávce v podobě sedmipalce I Miss You je tu druhá dvanáctipalcová, velká deska londýnských Ricky C. Quartet, jedněch z reprezentantů nové vlny britského podzemního rocknrollu, vracejících se k duchu rebelantských sedmdesátých let a vnášejících do něho i vlivy vnější.

Jestliže počátky kapely byly v duchu punku, na Recent Affairs kapela ukazuje svou druhou a jaksi dospělejší tvář. Ta staví na čistých zvonících kytarách a archaicky rocknrollových postupech, ještě umocňovaných saxofonem. Je to hudebně taková současná srážka Eddie and The Hot RodsThe Saints či pozdější tvorbou Slaughter and The Dogs. Už úvodní Switchblades Over The Phone nasazuje laťku náležitě vysoko a power popově laděné nosné kytary tu skvěle souzní se zpěvným refrénem, okořeněných parádním doprovodným zpěvem. Následující Buddy Billy Bad pak spolu s třetí Back To Melbourne a čtvrtou Rock The Boat patří k vrcholům desky, bazírujíc na naprosto klasických a základních rocknrollových motivech. V nejednom momentu si při poslechu Ricky C Quartet vybavuji i svého času u nás populární Švýcary Tight Finks, se kterými očividně sdílejí obdobné influence, aby dospěli k vzájemně blízkým výsledným rocknrollovým kompozicím. Druhou stranu rozjíždí singlová vypalovačka I Miss You s totálně sedmdesátkovým drivem, jakým by mohli klidně okouzlovat teenagery v londýnském Roxy roku 77. Následují neméně silné Red Hoods, lehce vyklidněná Alone With Me či svižná Sometimes, kterou můžete znát jako B stranu staršího singlu Sweet Revenge.

Recent Affairs je skvělá deska pro fanoušky punku v jeho archaické podobě, pub rocku, poctivého rocknrollu i pro ty, kterým učaroval termín powerpop. Hlavně pak ukazuje, jak kapela s každou nahrávkou zraje jak víno.

Info

Label: wandarecords.de
Rok vydání: 2014

Tracklist

 1. Switchblades Over The Phone
 2. Buddy Billy Bad
 3. Back To Melbourne
 4. Rock The Boat
 5. Make Believe
 6. Hallway Love
 7. Recent Affairs
 8. I Miss You
 9. Red Hoods
 10. Alone With me
 11. Sometimes
 12. Tropical City
 13. Glimpse Of Infinity

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button