ČlánkyReporty

Rezurex na Strahově: každý den je Halloween

Pravá, levá, pravá, levá, pravá. Téměř jsem měl strach, že ty zatáčky na strahovský kopec v prvním letošním sněhu autobus ani nevyjede. Nakonec to dobře dopadlo a já u stadionu zahučel po kotníky do závěje. Conversky jsou na odpis, ale nevadí, letím totiž do podzemí bloku 7, kde vystoupí kalifornská psycho banda Rezurex. Naposledy jsem je viděl minulý rok ve Futuru po boku U.S. Bombs a těšil jsem se na samostatný koncert v menším prostoru.

Během druhé lahvové Plzně začali svůj set Riot From Mars, kteří nepohrdli rolí supportu. Německé kvarteto se dalo dohromady teprve letos, a když frontman Jack nastoupil na strahovské pódium s maskou Jasona Vorheese a s valchou na krku, říkal jsem si, že by to mohla být sakra jízda. Bohužel, Riot From Mars zněli jak zparchantělí Coffin Nails a to mě kdovíjak nebere. Basák už po druhé písničce vyměnil kontrabas za pohodlnější baskytaru a vrátil se k němu zas až v posledním songu. Navíc se se celou dobu tvářil, jakoby se těšil, až vypadne z klubu zase hrát World Of Warcraft. To zpěvák byl z jiného těsta, měl v sobě něco z předčasně zestárlého Shane MacGowana jak ve vzhledu, tak v dikci, a mezi písničkami se choval jak na galavečeru Bester Komiker. Riot From Mars ale zahráli dva povedené covery, Transylvanian Express od Batmobile a nejzásadnější otázku What’s Inside a Girl od mých milovaných The Cramps.

V devět ale přišel čas na Rezurex. Když je vidíte poprvé, máte oči jen pro Daniela de Leona a jeho umrlčí polovičku. Já ale spíš zíral na zbytek kapely, což jsou záporáci z venezuelské telenovely. Manny s kytarou je kocour na kvadrát, což minimálně dvě slečny v mém okolí zhodnotilo slovy „proboha, ten je nádherný“, a oproti loňskému koncertu zkrásněl i basák. Zatímco minulý rok drtil kontrabas oldskůlař Strangy, který prošel Klingonz, Demented Are Go, Wheelerovým projektem Charley Horse nebo legendárními King Kurt, letos na evropské tour naskočil Mr. Sinister Kris. Tenhle týpek, který jako by utekl z West Side Story a už už na vás v boční uličce vytahoval motýlka, se ukrývá za kontrabasem s květinovým dekorem a celou dobu přemýšlím, odkud já ho znám. No jasně! Vždyť je to baskytarista The Offenders a pásek z Horrible Porno Stuntmen. A hraje mu to parádně. Hodně netradičně otevírají Rezurex svůj set songem Ghost Town, decentní začátek, který se už s následující Ghost Of You strhne v ďábelskou podívanou. A pak už je to smršť! Black Rose a roztančená Devil Woman From Outer Space, Dead By Dawn a Zombie Town. Peklo, ve které se zvrhlo Prisoner Of Love, jsem dlouhou dobu nezažil. Zrovna tahle konkrétní pecka je mojí rezurexáckou nejoblíbenější a pánové z Panter Tattoo to před pódiem rozjeli vpravdě vysokovoltážně. A pak už staré pecky Día De Los Muertos, Nueva Vida, Every Day Is Halloween, Suicide a závěrečná Psycho Radio. Boží! Woody z Rocket Dogz sice poznamenal, že bubeník postrádal ten rockabilly feeling a já mu musím dát zapravdu, ale i tak jsem se bavil vskutku geniálně. A příště ať Daniel přijede se svými Neon Kross, protože tenhle kříženec Bauhaus a Epoxies tu má minimálně dva fanošuky. Teda fanoušky. A pak pivo, pivo a stříbrná oktávka. Dík a šťastnej další psycho rok!

Za fotku děkujeme Hugiho talentu, celý fotoreport najdete tady.

Danny

V osmé třídě napsal nejlepší slohovku, na což už bohužel nikdy v životě nenavázal. Každý týden uváděl vcelku bezvýznamný pořad na Rádiu Akropolis. Zkusil to neúspěšně v pár kapelách s kytarou i baskytarou - stejně ho ale jen zajímá, co si vzít na sebe na pódium. Chodí pít na koncerty a číst do hospody. Stejně obratný za klávesnicí, jako za barem. V Kids And Heroes je od ledna 2011. Pražák v Brně, otec, introvert. Kontakt: dannyboy@kidsandheroes.com

Související

Back to top button