CDRecenze

Retarded Fish – You Have One Unheard Message

Košická parta Retarded Fish se vytasila s novinkou s názvem You Have One Unheard Message. Uvařila vyrovnanou desku s hutným prvotřídním soundem, a namíchala koktejl z poppunku a hardcoru. Vlivy jsou jasné – od Anti-flag přes Iné Kafe, Death By Stereo ke Comeback Kid. Výsledný mix není nijak originální, ale určitě je moderní. V ruce žmoulám obal se smutným pánem a pouštim si kotouč.

Desku otevírá song Then vs. Now, vypalovačka jak z bestofky od NOFX. Dobrej rozjezd. Následuje hitová pop punková Prepared, asi jedna z nej skladeb na albu. Následující „angažovaná“ Vault World je prostě ta písnička typu: svět je špatnej a Bůh to nevidí. Trošku klišé, ale pak se ozve piáno v tracku Interlude Of A New Hope, které poslouží jako naléhavé intro další pecky – Friends. Hodně silnej hardcore song, klenot desky. Následující Power And Honor má parádní refrén. Tak moc parádní, že by si celej song zasloužil lepší text, fakt že jo. Skladbou Bitch Muchannon si kluci udělali 57 vteřin radosti, jedná se totiž o precizně zahranou znělku z Pobřežní hlídky. Pak přichází Boiled Blood a Night Time Crime, trošku nudný dvojblok, srážející dosavadní komplexnost desky k zemi. Z letargie vás vytrhne Dont’t Give Up, pop punková hitovka, na kterou frajeři natočili klip.

Následná 1938 Mistakes se vypořádává s druhou světovou válkou. Abych pravdu řekl, nejlepší na ní je projev Anderse Fogh Rasmussena, kterým song začíná. A poslední Up To You s hevíkouvou vyhrávkou zní zas jak Alesana a to včetně zpěvů. Ale dobrá Alesana.

Pro fanoušky žánru na slovenské scéně pěknej počin. Myslím, že by se kluci měli víc vyhranit a to jak hudebně, tak názorově. Určitě stojí za to říct, že kapela dala celou desku k poslechu na svém youtube kanálu, což je fakt sympatický. A omrkněte si na jejich bandzone data koncertů, abyste zjistili, jak jim to šlape naživo.

Tracklist

01. Then vs. Now
02. Prepared
03. Vault World
04. Interlude Of A New Hope
05. Friends
06. Power And Honor
07. Bitch Muchannon
08. Boiled Blood
09. Night Time crime
10. Dont’t Give Up
11. 1938 Mistakes
12. Up To You

Danny

V osmé třídě napsal nejlepší slohovku, na což už bohužel nikdy v životě nenavázal. Každý týden uváděl vcelku bezvýznamný pořad na Rádiu Akropolis. Zkusil to neúspěšně v pár kapelách s kytarou i baskytarou - stejně ho ale jen zajímá, co si vzít na sebe na pódium. Chodí pít na koncerty a číst do hospody. Stejně obratný za klávesnicí, jako za barem. V Kids And Heroes je od ledna 2011. Pražák v Brně, otec, introvert. Kontakt: dannyboy@kidsandheroes.com

Související

Back to top button