LPRecenze

Resurgo – V zajetí myšlenek

Na některé desky se dostane až s odstupem času. Což je případ i alba brněnských Resurgo, s datem vydání 2016.

V zajímavém a ekologickou tématikou prostoupeném kresleném obalu se ukrývá 10skladbová kolekce rychlých kompozic, sázejících na tklivé vyhrávky kytar, kombinované s metalovými rify a překotně deklamovaném zpěvu. Ten osciluje mezi hysterizujícím křikem a přirozeně zabarvenou polohou mluvy. Resurgo mnoha atributy evokují místní post Kritická Situace hardcore, prošpikovaný patetickým metalem, ale zároveň se s daným vypořádávají tak, že se ani posluchač, mající přesně na tuto podobu místního rocku alergické reakce, necítí otráven.

Resurgo zmíněné atributy doplňují klasicky hardcore punkovou divokostí, nasazením a celek usazují do výrazně punkových mantinelů, které odkazují jak do Skandinávie, tak třeba k brněnským dnes již klasikům Zeměžluč. S těmi ostatně jsou ostatně Resurgo propojeni i personálně.

Hlavní silou nahrávky jsou celkem výrazné kytarové motivy, které staví na citu pro melodii, fungující v ideální symbióze s v převážné většině divoce vpřed se ženoucími bubny. Zpěv s hudebním podkladem občas horko těžko zápolí, což vytváří pocit rytmické kostrbatosti, na kterou si posluchač musí zvyknout, ale která na druhou stranu může být do značné míry poznávací značkou. Resurgo ovšem umí i zvolnit a to skvěle předvádějí písní Vůbec nic, uzavírající první stranu desky. Kapela si pohrává s výraznou kytarovou melodií, podpořenou středním tempem a monotónně se opakující zpěvovou frází, kdy hlas v podstatě jen přidává na intenzitě.

Instrumentální skladba otevírající druhou stranu pak naplno odhaluje melodický potenciál kapely, aby posléze předala žezlo opět hardcore punkovým vypalovačkám. Mezi nimi je pak mým favoritem z desky patrně osmá Křeč. Závěrečná Život je kolem vrací desku do středních temp a finálně ukazuje, v čem je největší síla Resurgo, což je v pohrávání si s melodiemi ve středních tempech.

Samozřejmě není to zlomová deska dekády, ale popravdě, baví mě poslouchat rozhodně víc než fůra dnes v rámci subkultury vyhajpované konfekce.

Info

Label: http://punkrock.cz/
Rok vydání: 2016

Tracklist

1. S parazitem na hrudi
2. Třeba
3. V ego světě
4. Izolovat existenci
5. Vůbec nic
6. Interlude
7. V zajetí myšlenek
8. Křeč
9. Dno
10. Život je kolem

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button