EPRecenze

Repression Attack – Return To Insists

Insane Society po velkých deskách Fatum opět nahodila udičku do ruských vod, aby na háčku vytáhla singl kapely jménem Repression Attack.

Hudební svět, ve kterém se Repression Attack pohybují, není příliš vzdálen od toho, který obývají zmínění Fatum. Temný pomalý metal s garážově špinavou produkcí a démonicko-záhrobním jekotem zpěvačky. Odrbaní punks, co si nechali narůst vlasy a jali se objevovat svět primitivního podzemního metalu ve druhé půli osmdesátých let, mají další vnuky, vyrůstající z kapitalistické dystopie post-sovětského Ruska. Možná i proto je temnota ve spojení s kvílením kytar a středními či pomalými tempy v podání Repression Attack natolik autentická. Basová linka A strany Rebirth má podmanivost i sílu, stejně jako temno-metalové zkreslení, doplňující ve své podstatě post-punkovou melodickou linku.

Pokud jste fandové věcí typu Deviated Instinct, Hellbastard, Damad nebo pozdní tvorby Nausea s přídavkem Killing Joke, zde se vám nabízí přesně ten správný šálek kávy, hořké a černé jako bota. Demon na druhé straně je výrazně metalovější a navztekanější. Zlý temný metal v podání punkáčů ze zasquattované garáže v tom nejlepším slova smyslu, nic víc a nic méně.

Info

Label: Insane Society Records
Rok vydání: 2016

Tracklist

1. Rebirth
2. Demon

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button