CDRecenze

Reno Divorce – Ship Of Fools

Před dvěma měsíci se několikrát zastavili v České republice a v létě je to díky festivalu Mighty Sounds čeká zas. Říkávalo se: nemůžete si dovolit Social Distortion? Pozvěte Reno Divorce. Jenže s EP Ship Of Fools, které vyšlo v létě u Wolverine Records, to už prostě není pravda. Charismatický zpěv a veliké prolnutí punk’n’rollu s blues zůstává, ale na Nessovu partu si už ani nevzpomenete. A zatímco Social Distortion jsou v současnosti jen úsměvnou fosílií, Reno Divorce se už po sté změně v line-upu nadechli k dalšímu životu. Šestice nových songů je toho důkazem.

Co na tom, že těch šest songů vznikalo přes pět let. To zas jednou vítězili démoni a tentokrát byl poraženým právě frontman Reno Divorce Brent Loveday. A možná právě tohle období propůjčilo novince neopakovatelnou atmosféru, která asi poprvé v historii kapely skutečně dokáže pohltit. Hned v úvodní pecce California všechno objímá tíseň a atmosféra se dá i přes čtyři akordy krájet. Palmy, café racery, zlomená srdce, špinavé ruce a dvojitá whiskey, kterou zase záhadně objednal ten nezbeda ve vás.

[youtube id=“9029We9342Y“ width=“620″ height=“360″]

Snad ještě naléhavější je titulní song Ship Of Fools, precizně vystavěná klipovka s feelingem, který Mike Ness přehrává, protože ho už dávno ztratil. Kytaru v téhle písničce jsem si neskutečně zamiloval a je jedno, jestli jsou to hutné sloky, surfový refrén, nebo reggae mezihra. Tohle je jednoznačně nejlepší písnička v diskografii Reno Divorce. V In Love With The Avenue ubydou starosti, Reno Divorce se tu trochu podobají Miretovým The Disasters, v Surf And Turf přičichnou až k death punkové poloze a Fell In Love Once je příjemně jednoduchým rock’n’rollovým kusem. Stylový konec obstarává I Need To Know. Pecka od Toma Pettyho, které Reno Divorce dali ohromný kus sebe, což je jediná možnost, jak udělat cover správně. „Reno boys“ tahle skladba sedla, kapela prostě věděla, že tenhle song dokážou povznést výš než třeba emočně prázdní Poison a že udělat punkový cover neznamená zahrát ho dvakrát rychleji než originál.

Přiznám se, že Reno Divorce na mě s novým EP udělali velký dojem a letos v srpnu naživo stejně tak. Brentův vokál je uhrančivější než dřív, songy temnější a zajímavější. O to překvapivější je zjištění, že se většinou jedná o odložené písničky, které se nedostali na předchozí desky, nebo prostě jen musely uzrát. A pokud beru Ship Of Fools jako předzvěst nové řadovky Reno Divorce, máme se sakra na co těšit.

Info

Rok vydání: 2016
Label: Wolverine Records

Tracklist

01. California
02. In Love With The Avenue
03. Ship Of Fools
04. Surf And Turf
05. Fell In Love Once
06. I Need To Know

Danny

V osmé třídě napsal nejlepší slohovku, na což už bohužel nikdy v životě nenavázal. Každý týden uváděl vcelku bezvýznamný pořad na Rádiu Akropolis. Zkusil to neúspěšně v pár kapelách s kytarou i baskytarou - stejně ho ale jen zajímá, co si vzít na sebe na pódium. Chodí pít na koncerty a číst do hospody. Stejně obratný za klávesnicí, jako za barem. V Kids And Heroes je od ledna 2011. Pražák v Brně, otec, introvert. Kontakt: dannyboy@kidsandheroes.com

Související

Back to top button