CDRecenze

Reignwolf – Hear me out

Tak přece jenom jsem se dočkala. Debutní album kapely Reignwolf je tu a stojí za to. Reignwolf svým velice impresivním blues-rockem získali za ta dlouhá léta (na scéně fungují přibližně od roku 2012) mnoho fanoušků po celém světě. A to bez jediné dlouhohrající desky! Za celou kapelou stojí Jordan Cook, nadaný Kanaďan především vystupoval formou one man show, teď do projektu nabral kamarády muzikanty a spolu vyrazili na americké tour propagovat debutní desku s názvem Hear me out.

Těžko říct, proč to trvalo tak dlouho, ale na desce samotné jde vidět, že Jordan Cook urazil dlouhou cestu. Většina materiálu nahrával živě, až v roce 2016 nahrál ve studiu singl s názvem Hardcore, který mnoho fanoušků kritizovalo. Není divu, singl totálně postrádal to důležité, tu živou energetickou kytarovou smršť. Působila bez šťávy a velmi plastově. Trpělivost se ale vyplatila, Reignwolf dokázal najít rovnováhu mezi světem živého vystupování a samotného nahrávání ve studiu. Což se na desce Hear me out skvěle promítá.

Album otevírá píseň Black and Red, která má typicky melodické a pomalejší sloky, ale o to rychlejší a nadupanější refrén. Píseň vyšla i jako singl a skvěle navnadí na zbytek desky. Další píseň Alligator svými riffy je ztělesněným blues-rocku, který se neustále stupňuje. Následuje Over & Over, velice silná píseň připomínající různé psycho stavy mysli, ale také naši lidskou animalitu. V porovnání se zbytkem alba vyčnívá svým experimentálním zvukem nejvíce. A jako jediná má i svůj videoklip, který je sestřihán z němého filmu Wolf Blood z roku 1925. Reignwolf se rád drží své „značky“ vlka a dělá dobře.

[youtube id=“4tKmSTd8yfM“ width=“620″ height=“360″]

Další písní je Wanna Don’t Wanna, která vyšla také jako singl již na podzim 2018. Asi nejlepší písnička z alba, tenhle nadupanej song můžete poslouchat v kuse klidně týden a furt vás to bude bavit. Následují písně Ritual, Keeper a Son of a Gun, všechny tři jsou pomalejší, ale stále s hrubým garážovým zvukem a neurvalým přístupem. Píseň Keeper mi lehce připomíná staré dobré Led Zeppelin, ale takovým správným způsobem, ne tak jako to dělá například úsměvná kapela Greta Von Fleet. Deska pokračuje ve stejném duchu a celé album uzavírá píseň Wolf River, minutová balada, která funguje jako skvělé klidné outro.

Album jako celek je divoký balíček, Reignwolf se ponořuje do nejrůznějších žánrů a experimentuje s mnoha různými zvuky, vokály i nástroji. Deska je jako živá, písně mezi sebou rezonují, je to garage, je to blues, ale hlavně je to 29 minut rock’n’rollu, který mi na dnešní scéně hodně chybí.

Kate

If you think I'm loser who likes music too much you are definitely right.

Související

Back to top button