Cz/SkNovinky

Refugees Welcome. Vznikla kompilace na podporu organizací pomáhajících uprchlíkům

Refugees Welcome, právě tak se jmenuje nová kompilace 22 songů od stejného počtu kapel, které spojilo pražské Mad Duck Booking a festival Riot Over River. Peníze, které kompilace získá, půjdou na podporu organizací pomáhajících lidem utíkajícím před válkou.

Jedenáct kapel z hardcore punkové scény spojilo síly s jedenácti kapelami z indie scény. A právě tak vznikla benefiční kompilace, kterou si nyní můžete poslechnout a za dobrovolný příspěvek stáhnout na bandcampu Mad Duck Booking.

Každá koruna, kterou takto na bandcampu přispějete, poputuje k organizacím, které se dlouhodobě snaží o zajištění základních potřeb a důstojných životních podmínek pro lidi, kteří jsou na útěku z válečných oblastí. Patří mezi mezi ně například Iniciativa Hlavák nebo utečenecké organizace operující v utečeneckých táborech na Lesbosu.

„Jako kapely, jako kulturní kolektivy a instituce jasně a nahlas říkáme, že lidé jsou stále lidé a že je třeba se k nim také tak chovat a pomoci jim, je-li potřeba. Říkáme jasné NE odmítání pomoci lidem v nouzi – uprchlíkům, utečencům, migrantům, lidem na útěku. Na pojmenování nezáleží, jsou to lidé, jako my všichni. A obzvláště nyní během koronavirové krize je potřeba solidarity a vzájemnosti ve společnosti urgentnější, než kdykoliv předtím. Náš postoj je jasný – REFUGEES WELCOME – UPRCHLÍCI VÍTEJTE!“

Související

Back to top button