Magazín

Redakce Kids and Heroes doporučuje z line-upu Punkáči Deťom 2018

Je tu poslední pokračování tradičního letního seriálu, ve kterém vybíráme to nejlepší z line-upů festivalů, na které se chystáme. Čekejte zahraniční jména, ale především tipy na domácí kapely. Konec léta je už tradičně ve znamení výletu na Slovensko, kde se koná v obci Opatovce u Trenčína benefiční festival Punkáči Deťom.

 

The Twinkles – sobota 1.9. / 23:10

Hravý 1977 punk do třech akordů s proklatě chytlavými refrény. Italové The Twinkles jsou jednou ze zahraničních hvězd tradičního slovenského festivalu a změní sobotní večer v jednu velkou punk rockovou party. Twinkles Army je v našich končinách početná, takže všichni si společně zazpíváme: Don’t forget the heaven, 1977! Před Twinkles Totální Nasazení, po Twinkles Nežfaleš. Paráda!

[youtube id=“bFPCvBMOZqw“ width=“620″ height=“360″]

Dáša Fon Fľaša – pátek 31.8. / 12:20

Dáša je jeden z mála písničkárů, co utáhne celý koncert a neztratí pozornost davu. Procestoval s kytarou půlku světa, vede DIY vydavatelství a kromě toho má za sebou působení ve spoustě kapel a projektů, kdy každý počin nějakým způsobem zčeřil hladinu stojatého federálního punku. Jeho songy umí pěkně plivnout do tváře, stejně jako reflektovat životní situace, nebo „jen“ navodit atmosféru. Tady je punk ještě punkem.

[youtube id=“yO_xx2M_Sm8″ width=“620″ height=“360″]

Degradace – čtvrtek 30.8. / 00:20

Stálice českého punk’n’rollu, která neomrzí. Spousta starých pecek, které si chcete zakřičet, jako No Image No Style, stejně jako velká porce nových a temnějších věcí, jako Píšu dál. Soundtrack ke končící noci v okamžiku, kdy se rozhodujete, co budete dělat dál. Bude to Rychlá jízda, nebo Je mi zle?

[youtube id=“EGhb-fHwxsE“ width=“620″ height=“360″]

Houba – sobota 1.9. / 19:40

Naprostá punková klasika z Ústí nad Labem, fungující už od roku 1995. Energie má Houba i po 23 letech na rozdávání, letos má ale i tvůrčí přetlak, a tak se možná dočkáme i nějakých nových songů z plánované desky. Ještě aby ne, když zatím poslední řadovka vyšla už před víc jak deseti lety. Jejich nikdy nekončící tour se zastaví i na Punkáči Deťom, tak buďte v poslední den festivalu v čase, kdy se večer láme z odpoledne, u toho. Začíná večírek…

[youtube id=“WTrD3Cml5rQ“ width=“620″ height=“360″]

Catastrofy – sobota 1.9. / 14:20

Tancuj, tancuj! Zpunkovatělý thrash metal nebo spíš už thrash punk? Bratislavští Catastrofy jsou jedním z nejlepších jmen na slovenské alternativní scéně a na Punkáči Deťom představí svoje čerstvé album Besnota. Nahrávka je posunula od Zbojnického tance zas o kus dál, a tak dochází i na odbočky k death metalu i slovenskému folklóru, pořád si ale Catastrofy zachovávají svou originální zbojnickou tvář a svérázný humor. Berte, čo majú!

[youtube id=“2zkX0nyEYFo“ width=“620″ height=“360″]

The Wilderness – pátek 31.8. / 16:25

Temnota, která pohlcuje světlo a spousta zmaru, vnitřních rozporů a nepohodlných názorů. Trnavští The Wilderness mají nezaměnitelný rukopis, čím dál kratší písničky, které se absolutně vymykají klasické hudební stavbě, a hlavně mají neustále co říct. Přijďte si v pátek odpoledne před pódium a váš život už nikdy nebude stejný jak dřív.

[youtube id=“EutygnXqkCo“ width=“620″ height=“360″]

Shadow Of Television – pátek 31.8. / 13:20

Rychlý vzestup, rychlý pád a teď očekávaný návrat na pódia. Když u Papagájův Hlasatel Records vyšel sedmipalec Shadow Of Television, spousta lidí měla pocit, že ta naše scéna není ještě úplně ztracená. Ale Shadows byli tak trochu dysfunkční rodina, navíc dost divoká na to, aby vše přežila. Jenže teď jsou zpět, bez ambic a pompézního návratu. Žijí okamžikem a žádný okamžik netrvá věčně. Tak si pro ten okamžik přijďte!

[youtube id=“vLhuHJmoyJg“ width=“620″ height=“360″]

Los Fastidios – pátek 31.8. / 23:10

Spousta ska, spousta Itálie. Zahraniční hvězdy letošního ročníku Punkáči Deťom jsou skutečnou legendou a kapelou, která musela protnout život každému, kdo má jen trochu rozhled. Los Fastidios zvládají velká festivalová pódia se stejnou bravurou jako malé klubové koncerty, takže je na co se těšit. Antifa Hooligans, to je snad jasné!

[youtube id=“cjzD-LwVrM0″ width=“620″ height=“360″]

Uhol Dopadu – sobota 1.9. / 11:25

Neprávem opomíjená slovenská kapela, která poslední festivalový den zahřeje publikum už dopoledne. Místňáci z Trenčína fungují deset let, mají za sebou dvě alba a pár singlů a jsou pevní v názorech i aktivitách. Skvělý start dne. Jeden z důvodů, proč ráno vylézt ze stanu, dát si kafe, první pivo a užít si jednu z nejlepších kapel celého festivalu.

[youtube id=“zJ4m7ODXnOo“ width=“620″ height=“360″]

Danny

V osmé třídě napsal nejlepší slohovku, na což už bohužel nikdy v životě nenavázal. Každý týden uváděl vcelku bezvýznamný pořad na Rádiu Akropolis. Zkusil to neúspěšně v pár kapelách s kytarou i baskytarou - stejně ho ale jen zajímá, co si vzít na sebe na pódium. Chodí pít na koncerty a číst do hospody. Stejně obratný za klávesnicí, jako za barem. V Kids And Heroes je od ledna 2011. Pražák v Brně, otec, introvert. Kontakt: dannyboy@kidsandheroes.com
Back to top button