Magazín

Redakce Kids and Heroes doporučuje z line-upu Brutal Assault 2017

Je tu další pokračování tradičního letního seriálu, ve kterém vybíráme to nejlepší z line-upů českých festivalů, na které se chystáme. Čekejte jak velká zahraniční jména, tak i menší ryby nebo tipy na domácí kapely. A protože letošní, už teď vyprodaný, Brutal Assault vypukne už ve středu, došlo i na něj.

 

The Dillinger Escape Plan (středa / 21:45 / Sea Shepherd and Jägermeister)

Mix matematických rovnic a stylových masterpieců napříč žánrem i zvukem. Kapela, která definovala generační hudební i zvukový vývoj. Doktoři hardcoru. Kandidáti math. Vývojáři na hudebně technické universitě smrt hudebním nástrojem. Jeden z jejich úplně posledních koncertů. Ben Weinman, poslední ze zakládajících členů ohlásil konec, a vy ho v prachu či v blátě pod pódiem očekávejte taky.

[youtube id=“UeBFEanVsp4″ width=“620″ height=“360″]

Master’s Hammer (středa / 22:55 / Sea Shepherd and Jägermeister)

Největší české metalové jméno, které zní snad ještě lépe v zahraničí než u nás. Po dlouhých pětadvaceti letech opět na pódiu, na Brutal Assaultu navíc s ortodoxním setlistem. Pražská předpremiéra se v červnu Master’s Hammer vydařila, aktuální line-up kolem renesanční bytosti Františka Štorma ukázal, že songy z počátku devadesátých let můžou fungovat i v aktuálním světě. Je skvělé vidět domácí kapelu v pozici headlinera respektovaného žánrového festivalu, patřícího k evropské špičce.

[youtube id=“Z42uQ0qZqpo“ width=“620″ height=“360″]

Batushka (středa / 1:05 / Sea Shepherd and Jägermeister)

Relativně nové a hojně diskutované jméno na black metalové scéně – to jsou polští Batushka. Další z řady anonymních maskovaných kapel oslnila debutem Litourgiya s vcelku čekatelným mixem podladěného blacku a pravoslavných chorálů. Jenže jejich osm litanií netěží jen z kombinace dvou nesourodých světů, ale především z kvalitní muzikantské práce, a dokazují, že i v black metalu se dá napsat opravdový hit. Skvělý vizuál, rouhačský ikonoklasmus, desítky koncertů během dvou let existence. Kdo zmešká Batushka, jako by letos na Brutal Assaultu nebyl!

[youtube id=“KjbvRfwR0BA“ width=“620″ height=“360″]

Exorcizphobia (čtvrtek / 10:30 / Sea Shepherd and Jägermeister)

Český thrash je na vzestupu a trutnovské komando Exorcizphobia tomu značně napomáhá. České texty v jejich případě bohužel nečekejte, přesto patří na špičku toho, co aktuální NWOCTM nabízí. Kdo slyšel jejich splitko s Kaar a Catastrofy, nemůže pod pódiem na Brutal Assaultu při setu Exorcizphobia chybět. Kdo je slyšel zakončovat letošní Mighty Sounds, nebude chybět taky. Banda mosh!

[youtube id=“hEWyizGSMAI“ width=“620″ height=“360″]

Insania (čtvrtek / 12:50 / Sea Shepherd and Jägermeister)

Brněnská Insania byla vždycky napřed. Posledních třicet let prožívají na hranici punku, thrash metalu, electra a hardcoru, stále s chutí experimentovat a ještě větší touhou provokovat. Svérázný humor, kombinovaný s excelentní (EXCELENTNÍ!!!) lyrikou letos Insania dovedla k dokonalosti na desce Na počátku byl spam. Slova, ze kterých bolí mícha, řežou a řežou a řežou. Kapela v textech rozehrává osudové příběhy s fatální dohrou a náhodná setkání, při kterých to někdo šeredně odskáče. Jedinou vadou na kráse je prostě ten Polyho náhlavní mikrofon, hahaha.

[youtube id=“WCeWl1HtHiQ“ width=“620″ height=“360″]

Terror (čtvrtek / 17:15 / Sea Shepherd and Jägermeister)

Má smysl cokoliv psát? Terror jsou už teď legendou žánru, a to rozhodně vzteklý pes Scott Vogel se svou smečkou nezavrčel své poslední vrrrrrrr. Oldschool jak z NY, ale z LA. Místy tupý, místy arogantní, ale zato vždy true. Zkrátka tak, jak ho všichni nesnášíme a milujeme zároveň. Pokud máte radši jizvy na holeních než tetovací salóny, těšte se na přežívání pod stagí. Společně s dalšími žánrovými topy Terror stoprocentně přitáhnou víc mosh magorů než jakýkoliv jiný festival #širokodalekovysokohluboko.

[youtube id=“Gnx6ZusJbE4″ width=“620″ height=“360″]

Igorrr (pátek / 19:40 / Metalgate)

Francouzská multi-instrumentální, multi-žánrová a multi-kde-co skupina, pro kterou byste opravdu jen těžko hledali škatulky. Naprostý must-see letošní line-upu, o to více pokud jste se s Igorrr ještě nesetkali. Budete zírat. Řev, opera, šílenství i melancholie. A taky slepice. To jsou Igorrr.

[youtube id=“vS7X5nuvjHo“ width=“620″ height=“360″]

Electric Wizzard (pátek/ 22:55 / Sea Shepherd and Jägermeister)

Zásadní spojení doom metalu a stoner metalu od roku 1993. Temné, mohutné, klaustrofobní riffy v tom jediném správném tempu, s autentickým zvukem a nevyčerpatelnou energií. Odkazy na Sabbath, inspirace klasickými horory, nepředstíraný okultismus, a to vše za neprohlédnutelnou mlhou bongového dýmu. Bez pořádně velké nášivky Electric Wizzard nebude vaše kutte nikdy kompletní!

[youtube id=“F-x6qqNy0mo“ width=“620″ height=“360″]

Rotten Sound (pátek / 23:25 / Metalgate)

Tahle finská zbíječka drtí na prach své fanoušky už takřka 25 let. Se svojí poslední deskou Abuse to Suffer, která vyšla na Relapse Records, přijedou do josefovské pevnosti pocuchat máničky a rozhodit sandál. Jejich demoliční grindcore je na špičce už hodně dlouho, a přesto se jedná o kapelu, která se nijak přehnaně necpe a hudbou žije víc než vydělává.  

[youtube id=“p29_wz_MrXg“ width=“620″ height=“360″]

Clawfinger (pátek / 00:05 / Sea Shepherd and Jägermeister)

Švédští rap hardcore bohové Clawfinger se sice před čtyřmi roky rozpadli, ale Obscure promotions je dokázali přitáhnout na letošní Brutal Assault 2017. The Offspring evropského houpavého hard coru, s jedním jediným rozdílem – tihle pánové nejsou nostalgické guilty pleasure, ale naprostá legenda, která ví, kdy skončit s autorskou tvorbou a hrát jen pro oboustrannou radost.

[youtube id=“Gn9bwmzxfBI“ width=“620″ height=“360″]

While She Sleeps (sobota / 16:35 / Sea Shepherd and Jägermeister)

Britská metalcorová parta založená v Sheffieldu v roce 2006 jezdí za českým fanouškem celkem pravidelně. Tentokrát se představí s nejnovější, v pořadí třetí deskou You are We. Těšit se můžete na moderní/atraktivní a agresivní/přímočarý hardcore, s metalcorovým vlivem kapel jako Shai Hulud, Comeback Kid či Stick To Your Guns. A máte-li pocit, že jsou z desky moc posh, věřte, že až budete odcházet z pitu celí potrhaní a zpocení na krev, na předsudky zapomenete.

[youtube id=“eH6tqXQNWUA“ width=“620″ height=“360″]

Danny, G.Z.s, Hadr

Související

Back to top button