Rozhovory

Record Thieves: Kapela musí byť postavená na absolútnej úprimnosti

Record Thieves je zoskupenie, ktorému dali život členovia takých kapiel, ako sú napríklad Authority Zero, Allout Helter alebo Boldtype a pri ktorého založení stál dokonca aj sám Chad Gilbert z pop-punkovej mega mašiny New Found Glory.

Album „Wasting Time“ z roku 2020 je mimoriadne príjemným nositeľom posolstva, že človek sa nemusí cítiť infantilne, keď radšej trávi čas s partnerom pri pohári vína, ako v prepotenom klube páchnuc po svetlom ležiaku a aj tak stále dokáže pohadzovať hlavou na magnetickú muziku týchto ľudí hrajúcej v pozadí.

> FOR ENGLISH VERSION PLEASE CLICK HERE <

Vaša nahrávka „Wasting Time“ je naozaj skvelá a obsahuje punk rock v 90. rokoch so súčasným a relevantným zvukom. Dá sa povedať, že od vašich ďalších nahrávok môžeme očakávať pokračovanie tohto trendu, alebo sa chystáte v práci opäť posunúť o niečo ďalej?

„Wasting Time“ bola pôvodne nápadom Allena (gitara) a mňa a keď sme sa ju chystali napísať, mali sme jednoduchý cieľ spraviť kopu piesní, ktoré by boli podľa nás skvelé a zároveň sme nad tým nechceli ani príliš uvažovať. Rozložili sme sa v mojom štúdiu (Unity of Noise) a skúšali len raz týždenne, nahrávali sme nápady, ktoré boli podľa nás super a nechali sme ich tak. Počas tohto procesu sme prijali nášho druhého gitaristu Freda a začali sme do skladieb pridávať ďalšie vrstvy. Bolo to v čase, keď sme už cítili, že tieto skladby dostávajú úplne nový život.

Od tejto chvíle bolo pridávanie vokálov už len čerešničkou na torte a s konečným výsledkom sme skutočne nemohli byť šťastnejší. Momentálne sa teraz pripravujeme na nahrávanie EP, ktoré dúfajme vyjde na jeseň a pristup k nemu bude v podstate rovnaký. S Allenom sme vypracovali niekoľko piesní, o ktorých si myslíme, že majú skutočne dobrý základ a nakoniec sme ich ukázali kapele kôli pridaniu ďalších vrstiev. Ale aj keď bol tento proces ľahký a overený, mám pocit, že sa v skutočnosti snažíme v skladbách dostať zo seba predsalen o niečo viac.

Ja osobne sa snažím držať ďalej od „štandardných“ postupov, na ktoré som zvyknutý a Allen a Fred sa obaja snažia pracovať mimo svojich bežných mantinelov, čo je nakoniec takisto sranda. Vždy som vravel, že ak nemôžete ako kapela ďalej rásť, veci potom zatuchnú, tak prečo neskúsiť na seba vyvinúť tlak, keď máte možnosť spraviť veci zaujímavejšími. Mám pocit, že na ďalšom EP budú ľudia počuť známy zvuk Record Thieves, ktorý majú radi a zároveň budú prekvapení väčším nábojom a my sa už naozaj nemôžeme dočkať, keď ho všetkým ukážeme.

Dali ste sa dokopy v roku 2017, ale váš debut vyšiel o 3 roky neskôr v roku 2020. Znamená to, že ste radšej venovali väčšiu pozornosť nahrávke a boli trpezliví s tým, čo vydáte? Alebo boli iné okolnosti, o ktorých sa dá povedať, že oddialili jej vydanie?

Bola to vlastne dosť jednoduchá okolnosť. Mike (spev) a ja sme kapelu dali dokopy, ale ako väčšina iných kapiel keď začínajú nám spočiatku chýbali všetky jej správne súčasti. Skúšali sme s rôznymi ľuďmi a snažili sme sa konečne niečo rozbehnúť, ale členovia kapely iba prichádzali a odchádzali, až kým tá správna skupina ľudí konečne nepomohla stmeliť náš spoločný cieľ a od tej chvíle veci začali do seba prirodzene zapadať. Spustenie nového projektu nie je nikdy jednoduché, najmä pri všetkých tých skúsených hudobníkoch, ktorí takisto majú svoje životy, kariéry, deti atď., Takže niekedy to dá naozaj zabrať získať tak 4/5 ľudí, ktorí zdieľajú spoločný „zvuk“.

Vaša kapela pochádza z Denveru. Aká je tam scéna, kultúra a život, ak by ste o ňom mali porozprávať ľuďom, ktorí tam nikdy neboli?

Práve teraz by som povedal, že je to tak ako kdekoľvek inde. Každý chce hrať koncerty, ale s COVIDom vo svete sme boli všetci akurát zatlačení do kúta a boli nútení hľadať nové spôsoby, ako byť v kapele. Nebolo to však pre nás také strašné, pretože sme nahrávali album a rovnako sme ani nemali naplánované žiadne koncerty, takže sme si na všetko jednoducho museli počkať. Okrem toho mám ale pocit, že Denver má solídnu punkrockovú scénu, ktorá je veľmi podporovaná komunitou fanúšikov a kapiel. Ľudia sú tu naozaj verní a máme naozaj šťastie, že máme takúto skvelú komunitu, pre ktorú môžeme hrať.

Čo sú podľa vás najdôležitejšie faktory pri budovaní a udržiavaní kapely, samozrejme, okrem samotného aktívneho skladania piesní?

Podľa môjho osobného názoru, komunikácia. Musíte byť naozaj úprimní a poctiví ohľadom všetkého, čo sa v kapele deje. Veľa diskutujeme, všetci máme svoje vlastné názory a všetci sa navzájom rešpektujeme, aby sme nakoniec vlastne všetci boli schopní sa skôr zhodnúť ako sa nezhodnúť, aj keď je reč iba o hudobných nápadoch či skladaní. Koniec koncov, to na čom vždy najviac záleží je práve komunikácia.

Čo vás pri práci inšpiruje popri hudbe iných kapiel? Nejaký iný druh umenia, činnosti, športu alebo dokonca estetika konkrétneho obdobia v histórii?

Myslím si, že život vo všeobecnosti je inšpirácia sama o sebe. Viem, že náš spevák čerpá inšpiráciu odkiaľkoľvek, nielen z osobného života, a ja som v tomto rovnaký. Filmy, správy, podcasty atď.. Napríklad pieseň Crown of Foil je o konšpiračných teóriách a v čase, keď sme ju písali, sa v médiách TON hovorilo o Flat Earthers atď. Viem, že Mike sa v nej konkrétne nezameral iba na nich, ale išlo skôr konšpirácie vo všeobecnosti. Ak má človek oči a uši otvorené, vždy sa bude dať písať o zábavných témach. Veľakrát píšem fiktívne texty. Jednoducho premýšľam o scenári a napíšem ho ako poviedku. Zistil som, že je to moja obľúbená metóda, pretože tak nie som ničím viazaný. Texty môžem robiť tak jednoduché alebo bláznivé, ako ich sám chcem mať. Je v tom viac takpovediac tvorivej slobody.

Plánujete potom, ako sa situácia po pandémii zlepší, aj turné po Európe alebo dokonca po ďalších kontinentoch?

Radi by sme povedali, že áno. Diskutovali sme o tom, a ak sa príležitosť vyskytne, viem, že ju všetci naozaj radi využijeme. Zatiaľ ale jednoducho berieme veci postupne. Pracovanie na skladbách, hranie koncertov (dúfajme, že čoskoro) a užívanie si srandy.

Související

Back to top button