LPRecenze

RECENZE: Nexo – False Flag

Dánská Kodaň má svou dlouhou punkovou tradici, plnou nespoutanosti, buřičství a také výrazných lokálních kapel. Její aktuální tvář představují, krom další jmen, Nexo, kteří v tomto roce vypustili do světa svou druhou desku pod hlavičkou vydavatelství Kink Records. O produkci alba False Flag se pak postaral Lasse Ballade z nezapomenutelných Hjertestop.

Desku rozjíždí minutové pohrávání si s vazbením, aby se následně vše rozjelo do super energického hardcore punku, prezentovaného písní Truthcide s frackovsky rozeřvaným, klasickým hardcore punkovým zpěvem. Kytary si občas pohrají s metalovým motivem, ale v zásadě je to spektakulární hardcore punková jízda, čerpající z inspirací jak ze zámořského, tak lokálního dánského podhoubí. Oproti první desce, která nabízela poctivou dávku mladistvě svěžího frackovského hardcore punku, se kapela na False Flag posunula do vod, koketujících s o poznání tvrdším, temnějším a neurvalejším pojetím zvuku i stavbami melodií, aniž by se ovšem vytratil onen spratkovský rozměr punkové performance. Ten je nyní jen o to naléhavější ve svých komentářích chmurných aspektů dneška. Zároveň se Nexo bez obav dokáží vnořit do vod hraní si s instrumentálním experimentováním s riffy a vazbením v písni 404. 

To vše je rámováno nelichotivým poselstvím textů, opisujících tristní realitu současného západu v době sociálních médií, bezohlednou hrabivost kapitalismu, vzestup šiřitelů zjevných hloupostí v době, kterou lze definovat jako post-faktickou. Což jsou dvě ingredience do mozaiky důvodů, proč nejsme schopni reflektovat náš zničující podíl na destrukci planetárního systému. Ostatně, hned úvodní sloka celé desky mluví za vše „Massproduced misinformation has become the norm Phantasmagoric doublespeak, no content, just form Facts for the chosen few, lies for the many A cognitive kaleidoscope we call 2020 Reality is like a misty void murky as an underdeveloped polaroid“.

Produkce zvuku naprosto skvěle reprodukuje energii kapely a umocňuje její vyznění. Vyvrhuje exploze energie, tak jako eruptující sopka spršku sopečného prachu.

Celkově je False Flag příjemným překvapením a ukázka toho, že k-town hardcore stále žije vitálním životem.

Rok vydání: 2022

Label: Kink Records

 1. Eulogy
 2. Truthicide
 3. Demise
 4. Out Of Sight
 5. Lachrymator
 6. 404
 7. Adjustment Day
 8. Anger
 9. Headline Stress Disorder
 10. White Lies
 11. Conspiritualist
 12. The Kids Are Not Alright

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button