MCRecenze

RECENZE: Hyacinth – Demo

Mladá čtyřčlenná parta z Plzně toho stihla za krátkou dobu existence poměrně hodně – koncertovat zuřivě doma i v zahraničí, pořádat ve zkušebně koncerty, pouštěčky a minifestivaly, založit další hudební projekty nebo se angažovat v zavedených kapelách a v neposlední řadě vydat i první Demo na kazetě, jemuž se nyní podíváme na ostnatý drát.

Demo charakterizuje typická a dobře známá hardcorová přímočarost – intro plus pět fláků. Nač se žinýrovat a přidělávat zbytečné kudrlinky. Zmíněné Intro přechází z těžkopádného kroku do groovy riffů a předznamenává znění celé demo nahrávky, které se rozvíjí v následujících skladbách. Navztekaný zpěvořev, napjatá bublající basa, supící a místy až zmetalovatělé vyznění kytary, občasně splašené bicí ála zkušebnové fastcore škopky. Výsledný zvuk funguje více než pozitivně, ať už ve středně rychlém nebo uhánějícím tempu. Songy mají správně zlověstný zvuk, stručné a srozumitelně psané texty kombinují osobní zpovědi a postmoderně zoufalé volání o pomoc ve světě, kde je těžké cokoli komplexně pochopit a neztratit se ve společenském a dezinformačním marastu.

Na své cestě od old school hardcoru přes fastcore, metalové prvky až k punkovému přístupu nezapomínají Hyacinth na pestrost a groovy hardcore pocity. Jsou důkazem, že hardcore punk může znít zlověstně, ale zároveň navazovat na youth crew party a stejně jako můžete cítit vztek, dokážete se zároveň na koncertech uvolnit. Hyacinthi mají dostatek energie a nápadů i pozitivní náboj a odhodlání, aby se mohli stát jednou z tažných sil mladého hardcoru v ČR. Je radost vidět, že jejich hudební a názorový přesah láká na koncerty nejen hardcore kids, ale i řadu dalších lidí ze spřízněných subkultur.

Zpátky k demo kazetě. Po několikátém poslechu se dostavují první favorité mezi songy. Takový Mirror je s úvodní hrozící kytarovou vyhrávkou, vcelku depresivním textem a krátkou stopáží adeptem dobře zapamatovatelným. Čekáte starý heavy metálek, dostanete kopanec do obličeje v mosh pitu. Navztekaná sypačka She In Me osciluje mezi hardcore punkem, thrash metalem a fastcorem. Už na tomto demu je v oněch šesti skladbách jasně naznačeno, kudy by se chtěli Hyacinthi ubírat a Demo nevyhnutelně způsobilo velkou nedočkavost nás posluchačů a posluchaček při vyhlížení prvního plnohodnotného studiového alba.

Rok vydání: 2022

Snakepath Records

Tracklist:

1. Intro

2. Drained

3. Mirror

4. She In Me

5. Nervous Man

6. Bottom

Tony Youngfield

Sometimes antisocial, always antifascist. Sailor of rock'n'roll since 2007, journalist since 2013. DJ Tony Looney Drill since 2018. You have no right to know anything more about me.

Související

Back to top button