Magazín

Razie ruské policie přerušila divadelní hru o Pussy Riot

Ač módní masový zájem o kauzu Pussy Riot utichl, v Rusku není všem dnům konec. V neděli 3. března byla zastavena divadelní hra, která si brala na mušku právě loňský proces se třemi punkerkami.

Během představení v moskevském Sacharově centru dovnitř vtrhly imigrační orgány se zástupem barevně oděných Kozáků a přerušili hru pod záminkou kontroly víza švýcarského režiséra.

Kontrolovali mi papíry, ale já vízum mám, stejně jako dobré právníky. Dost dlouho jim trvalo, než zkontorlovali všechny moje smlouvy a další náležitosti. Nenašli nic, myslím, že šlo jen o alibi k přerušení inscenace,“ řekl sám postižený Milo Rau.

S tím souvisí i expozice Alexeje Jorše, která bude k vidění v pražské MeetFactory od 24. března. Jorš vytvořil komiks s názvem Aktivismus v Moskvě, v němž poutavým stylem zobrazuje politicky angažované akce, provokativní happeningy a historii ruských uměleckých skupin jako Vojna, dotýká se i kauzy Pussy Riot. Komiks přeložený do češtiny je k přečtení na webu Ihned.cz.

Johnny Násilník

Jsem král panku, nikdo není víc pank než já. Napsal jsem dvě knížky, jedna se jmenovala Pank a druhá jinak, protože Pank se jmenovala už ta první.
Back to top button