NovinkyZahraniční

Raritní singl Sex Pistols se prodal za 12 500 liber

V listopadu roku 2018 proběhl prodej kopie verze A & M verze Sex Pistols single God Save the Queen. Cena za tento sběratelský skvost byla 12 500 anglických liber (na naše je to takřka 355 tisíc) na Discogs.

Tento prodej z něj učinil nejdražší singl, který kdy byl prodán na Discogs a jeden z nejdražších singlů, který se kdy prodal. A & M verze „Good Save The Queen“ je enormně raritní, protože Sex Pistols podepsali s vydavatelstvím A & M v roce 1977 a label vytiskl 25 000 kopií singlu. Nicméně po rozporu mezi kapelou a vydavatelstvím byla smlouva zrušena a společnost A & M rozhodla, aby byly singly zničeny. To se v 70. letech dělo běžně. Předpokládá se, že devět kopií singlu A & M bylo zachráněno před zničením a kopie v hodnotě 350 lipánků je zřejmě jedním z nich. Pistole samozřejmě později podepsali s vydavatelstvím Virgin a to vydalo jejich jediné plnohodnotné řadové album.

Co si myslíte fenoménu sběratelství a hodnotě tohohle singlu?

[youtube id=“02D2T3wGCYg“ width=“620″ height=“360″]

G.Zs

Jsem přímý potomek Ježíše Krista z paralelního vesmíru, ve kterým je Ježíš záporák, který vymyslel punk už 200 let před Kristem, a ve kterým není Chuck Norris mužem, ale pastelkou, která obsáhne celé barevné spektrum. Ale nikdo ji nepoužívá. Kde členové kapely ABBA jsou ve skutečnosti tajný drogový kartel a kde Jirka Kára je ministr financí Spolkové republiky SS Division.

Související

Back to top button