MCRecenze

RAD – Loud and Fast

Hudba RAD (Sacramento) vychází z osmdesátkového US hardcore punku, a dle mého jim to šlape znamenitě, ale popořadě….

Na ploše jedenácti minut je dvacet skladeb, každá hodně pod minutu, trochu se obávám, že pro nezasvěcenou osobu by tahle rovnice mohla znamenat jen jedno – chaos. Nedejte na první dojem a poslouchejte s nadšením. Kazeta vyšla ve dvou 50 ks edicích, v několika barevných variantách pod značkou domácího a poměrně aktivního tape labelu Rauha Turva z Frýdku Místku, a ten ujetý obal kreslil nějaký kámoš pana vydavatele (je naprosto rozdílný s grafikou vinylu i jiné tape edice, která vyšla někde ve Státech). Musím přiznat, že mi téma obalu dalo poněkud zabrat, ale poté, co jsem zjistil, že náplň textů je kapánek „free“, nechal jsem hledání myšlenky odplout zpět do světa fantazie a naplno se věnoval tomu, co dává volty mému sluchovému ústrojí.

Tahle dávka hluku je vysoce nakažlivá až se rovná závislosti. Nejen ženský zpěv je ten magnetický element, ač je zatraceně příjemný jak barvou, tak velkou dávkou sebevědomí. Ať hledám, jak hledám, vše se zdá být na místě, jak zpěv, tak riffy i s výjezdy na vysoký linky, důrazný bicí a krásná, výrazná basa. Sem by se ta zkreslená čtyřstrunná mašina připomínající příjezd tankové divize opravdu nehodila.

RAD zní jako škola Jerry’s Kids a Minor Threat, samozřejmě jen s tím rozdílem, že se dneska hraje trochu rychleji, ale nálada, dravost, vztek to prostě zůstává a ty americký děcka to ještě pořád mají v krvi.

Info

Rok vydání: 2013

Label: Rauha Turva Records

Tracklist

01 – We’re RAD
02 – You’re A Dunzo
03 – This Is Not A Final War
04 – I’m An Adult
05 – We Got Lost
06 – SIMPLE
07 – Creep-Out Crew
08 – strike The Spike
09 – Never Turn Your Back On A Mosh
10 – Vortex Of Death
11 – We’re a Dunzo
12 – Geekonomics (reprise)
13 – Sacramento Is RAD
14 – Corporate Drugs
15 – Banned In Citrus Heights
16 – SK8Bored
17 – Legacy Of Bro-tality
18 – Don’t Call The Cops
19 – You’re Next
20 – Loud & Fast (The Worst)

Související

Back to top button