CDRecenze

Pussycat Kill – Faster Than Punk

Tvrdit o punkové kapele, ve které zpívá žena, že zní jako The Distillers, je ten nejvíc alibistický popis, nicméně v případě Pussycat Kill pravdivý. Tahle čtveřice ze španělského Madridu, vedená rudovláskou Sophie, ze které jde na první pohled strach, vydala pod Wolverine Records debutové album Faster Than Punk a je to vstup na scénu, o kterém si může každá druhá kapela nechat zdát. Sophie, která je autorkou hudby i textů, na něm štěká a plive jednu vulgaritu za druhou, ale stejně máte pocit, že jí jde jen o to, vypít za večer co nejvíc piv. Po hudební stránce ale nejsou Pussycat Kill tak ortodoxní, jak by se mohlo zdát, takže pokud zůstaneme u přirovnání k The Distillers, nejvíce se svým debutem přibližují desce Coral Fang.

[youtube id=“pH0M2i_rjVo“ width=“620″ height=“360″]

Už z úvodní písničky Wake Up je jasné, že Pussycat Kill na věc půjdou přímočaře. Nezdržují se ničím, co by v jejich očích mohlo srážet tempo songu dolů. Tam, kde je to nutné, nastupují silné backvokály, které skladby proměňují v punkové hymny. To se projevuje třeba v písničkách Coming For You a především Don’t Go Away. Na nejlepší skladby si ale musíme počkat až do půlky stopáže. Tam totiž Pussycat Kill trochu pouštějí plynový pedál do ožraleckého love songu Whiskey Love a znovu se vrátí do sedla street-punkovou peckou Intruder. Do hlavy se přesto nejvíc zakousne nakažlivá dvojice písniček All Night Long a Killed My Baby ze závěru desky. A teď přichází ten moment, na který čekáte: pozvete Pussycat Kill na panáky.

Pro milovníky drsných ženských nedomykavých vokálů je Faster Than Punk od Pussycat Kill takřka povinnost. Z nahrávky je znát, že tahle banda je zrozená pro život v kapelní dodávce a jejich debut si absolutně na nic nehraje. Tady nás máte, tak žerte, nebo jděte do prdele.

Info

Label: Wolverine Records
Odkaz: www.pussycatkill.es
Rok vydání: 2016

Tracklist

01. Wake Up
02. Eat You
03. Coming For You
04. Don’t Go Away
05. We Say No
06. Whiskey Love
07. Intruder
08. She Said
09. All Night Long
10. Killed My Baby
11. One Two Three
12. Faster Than Punk

Danny

V osmé třídě napsal nejlepší slohovku, na což už bohužel nikdy v životě nenavázal. Každý týden uváděl vcelku bezvýznamný pořad na Rádiu Akropolis. Zkusil to neúspěšně v pár kapelách s kytarou i baskytarou - stejně ho ale jen zajímá, co si vzít na sebe na pódium. Chodí pít na koncerty a číst do hospody. Stejně obratný za klávesnicí, jako za barem. V Kids And Heroes je od ledna 2011. Pražák v Brně, otec, introvert. Kontakt: dannyboy@kidsandheroes.com

Související

Back to top button