EPRecenze

Pusrad – Modern Anatomi

Bylo to tu a je to tady zas, Pusrad mě opět dostali kolekcí super kratičkých písní, o kterých se i při de facto několika sekundové stopáže dá stále mluvit jako o písních, což samo osobě je umění. Tihle pánové navíc dokáží propojit rychlost nejen s melodikou, ale i nekonfekčními postupy a přirovnání, které jsem ve spojení s Pusrad kdesi četl, říkající, že zní jako by někdo hodil do mixeru rané DRIKing Crimson, vlastně není vůbec od věci, což znamená, že pokud chcete další konfekční nahrávku, tohle nebude nic pro vás.

Již na obalu je deklarovaná celková stopáž desky 4.41 a na tu Pusrad naskládali hned desítku songů a jako překvápko na závěr dokonce vyšvihli, na své standardy pomalý kousek se stopáží přes minutu, ve světě Pusrad toť věc téměř nevídaná. Právě v závěrečné Maskineri se také odráží letitá průprava členů ve světě melodického punku a píseň nabízí podmanivou powerpopovou melodii, u níž si člověk říká sakra proč je ustřižená tak brzo. Na druhé straně hudebního spektra jsou pak divoké vypalovačky, kterým vévodí úvodní Modern Anatomi, šestá Död konst či předposlední Poga, která je převzatinou od Fight Back (teenagerské hardcore kapely, která předcházela Raped Teenagers), pocházející z roku 1982. Samozřejmě ti, kdož znají Raped Teenagers, starou kapelu členů Pusrad, okamžitě patrně rozpoznají spojnice obou kapel, tkvící jak v typu zvuku, zpěvu, tak i pojetí hry a stavbě melodií. Ovšem Pusrad si s věcmi pohrávají trochu odlišným způsobem a tváří v tvář tomu zní přeci jen tvorba Raped Teenagers jako standardní hardcore punk.

Samozřejmě i zde mám jeden problém, a tím je již zmíněná stopáž, způsobující, že strana desky dohraje téměř rychleji, něž si člověk po jejím puštění stačí sednout. Jenže jak se říká, méně je mnohdy více. A to je stará a osvědčená pravda, platící v takovéhle muzice víc než kde jinde.


Info

Label: Signaler från Ovan Records

Rok vydání: 2013

Tracklist

  1. Modern anatomi
  2. Vad blir det för mat?
  3. Tillaten för bjuden
  4. Programmerad
  5. Paragraf 3
  6. Död konst
  7. Människans väl
  8. Skottar
  9. Poga (Fight Back, 1982)
  10. Maskineri

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button