LPRecenze

Pura Manía – Cerebros Punk

Kapela z kanadského Vancouveru zpívající ve španělštině – poněkud nezvyklý úkaz a zároveň ukázka prostupování regionálních vlivů v přeglobalizovaném světě. Cerebros Punk je pro kapelu prvním albem po kazetě a dvou sedmipalcích a posluchačům servíruje osmičku skladeb, zabalených v kresleném, echt DIY punkově vyhlížejícím obalu.

Instrumentální intro vás naladí na totálně death rock/goth punkovou vlnu s pro žánr charakteristickým zvukem basy a fůrou reverbu na kytaře. V tomto duchu se ostatně nese i to, co následuje v podobě hymnické písně La Peste. Zvuk navozuje temnou atmosféru, motivy pak punkovou přímočarost a všemu vévodí navztekaný rozeřvaný zpěv ve španělštině s náležitě nakřáplou barvou.

Hispánský hardcore punkový horkokrevný element se tu střetává s muzikou, která se pohybuje někde na hranici death rocku a Blitz v éře singlů po Voice Of A Generation, kdy pomalu vstupovali do post punkových vod. Ve svižnějších momentech celek připomíná kalifornské Ruleta Rusa, přefiltrované skrze gotické zvukové síto.

Pure Manía v sobě dokáží snoubit punkovou načuřenost s melodií a chmurnou náladou, což je samozřejmě deviza, která se vyvažuje pomyslným zlatem. Skladby jako Grandes Esperanzas nebo La Peste svou chytlavostí dokáží strhnout.

Má slabost pro hispánský punk a hudbu s temnou náladou byla poslechem plně ukojena.

Info

Label: sabotagerecords.net
Rok vydání: 2017

Tracklist

1. Intro
2. La Peste
3. Rey De Rats
4. El Ultimo Punk Del Planeta Tierra
5. 1000 Anos Despues Del Hombre
6. Grandes Esperanzas
7. La Aburrida Historia De Una Banda Cualquiera
8. Cerebros Punk

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button