Pozvánky

Průkopníci punku a gothic rocku, legendární The Damned, zahrají v březnu v Praze

Legendární The Damned se na jaře vrací do České republiky! The Damned dbrázdí světová pódia už téměř 50 let a pořád jim nechybí elán vozit ten nejpoctivější a nejryzejší punk-rock do každého klubu, kde si na ně troufnou! Pražská show v MeetFactory proběhne 16. března v rámci série Rock for People Concerts. Právě byl spuštěn předprodej vstupenek v síti GoOut.

Jedni z průkopníků punk-rockové a gothic kultury ve Velké Británii v čele s frontmanem Davem Vanianem byli současně i první britskou punkovou kapelou, která oficiálně vydala singl, plnohodnotné album, a vyrazila na turné do Spojených států. Až poté je následovali další jako The Clash nebo Sex Pistols.

Kapela The Damned vznikla v roce 1976 v Londýně a její zakladatelé Dave Vanian a Captain Sensible jsou členy až do této chvíle. Na kontě mají 11 studiových alb, to poslední Evil Spirits z roku 2018 přišlo po dlouhých deseti letech a bylo nahráno v New Yorku producentem Tonym Viscontinim, známým například spoluprací s Davidem Bowiem. Do hudebního světa přinesli The Damned hity jako Neat, Neat, Neat, New Rose, Life Goes On nebo Love Song a Smash It Up. Fanoušci se mohou těšit na další album, jehož vydání se chystá na letošní rok. Začátkem března vyráží pětičlenná sestava na dvouměsíční evropské turné, které čítá téměř třicet zastávek, mezi kterými samozřejmě nebude chybět ani Praha. Vrací se v plné síle, s nepřekonatelnými zkušenostmi a pro své fanoušky hrají s obrovským nadhledem!

FB událost

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button