Proč se jmenujeme...?

Proč se jmenujeme The Scally Cap Brats?

Kanadští The Scally Cap Brats, kteří se prezentují svižným streetpunkem s folkovým nádechem, nedávno vydali nové EP Don’t Look Back, jak jste se mohli dozvědět z našeho článku. I když se jedná o relativně mladou kapelu, fungující teprve čtvrtým rokem, mají už za sebou plnohodnotnou debutovou desku i několik dalších EPček. Jak ovšem tato ottawská kapela přišla ke svému jménu?

Pro odpověď na svou otázku jsem si došel k tomu nejpovolanějšímu, tedy Mikovi Franeymu, který v The Scally Cap Brats hraje na mandolínu a irskou flétnu, ale jeho hlas můžete slyšet i v pozadí někteých jejich písní.

„Mike (náš zpěvák) a já jsme se bavili o tom, jak kapelu pojmenujeme, ale nic nás nenapadalo. Neprobíhalo to moc dobře, probírali jsme se mnoha seznamy různých jmen, ale žádné nebylo dost dobré. Bylo to dost frustrující. Napadlo mě, že by v názvu nemělo chybět slovo Scally Cap (čepice bekovka), protože jsme ji oba nosili. Mike navrhl už dříve název The Irish Brats, protože tak jeho děda podepisoval e-maily a mně to slovo brats utkvělo v paměti. Mike pak řekl: ‚A co třeba The Scally Cap Boys?‘ Už jsme byli blízko, ale stále to nebylo ono. Když jsem pak já přišel s názvem The Scally Cap Brats, okamžitě to klaplo. Teď jsme se tedy zasekli se jménem, které je příliš dlouhé pro naše plakáty a další propagační věci a pořád ten název musíme lidem vysvětlovat, protože nevědí, co to znamená scally cap.“

Takže až budete vybírat jméno pro svou kapelu, snažte se nedopadnout jako The Scally Cap Brats

Související

Back to top button