Proč se jmenujeme...?

Proč se jmenujeme Staré Pušky?

Staré Pušky nás už několik let těší svými upřímnými songy. Tahle moravská partička, složená z bývalých či současných členů Degradace, Proti Směru a Naarden, má na svědomí dvě alba, a jelikož tu jsou s námi už nějaký ten pátek, rozhodli jsme se vám s Bartovou pomocí osvětlit, jak je to vlastně se vznikem jejich jména.

Poprvé jsme o společném projektu začali uvažovat okolo roku 2005. Ovlivněni fotbalovým Eurem jsme se shodli na názvu Roteiro, podle fotbalového míče, se kterým se na Euru hrálo. Euro skončilo a stejně tak i náš první název. První zmínky o Starých Puškach jako takových přišly o tři roky později , kdy Sidney viděl stejnojmenný film, který se mu líbil. Já byl odjakživa fandou filmu Pomáda, a tak vznikl název Danny and Old Guns. Ten vydržel asi rok, je třeba říct, že v té době byla kapela jen název, sen a bavení se o plánech u piva, páč všichni členové Pušek měli v té době své kapely a těm se věnovali na plno.

Když Sidney složil písničku Zapalme náš byt, která se ale klukům z Degradace moc nelíbila, přišel ten správný čas na založení regulérní kapely (tenkrát to byl stále jen boční projekt) a název začal být důležitý. Přišlo nám hloupé mít název anglicky, když texty jsou v češtině, navíc máme rádi český folklor, staré české písničky a filmy. Nehltáme moderno kolem nás, a hlavně jsme si tady na severu Moravy celkem za ty roky ve scéně užili jak dobrého, tak zlého, proto jsme se jednotně shodli na názvu Staré pušky. Znělo nám to tak blbě, až se nám to líbilo. A už je to pět let.

Související

Back to top button