Proč se jmenujeme...?

Proč se jmenujeme Saints and Sinners?

Pražskou Oi! partičku Saints and Sinners netřeba dlouze představovat. Minulý rok vydali svoje druhé EP s názvem Keep Hold a ke stejnojmenné písni z alba stihli natočit i klip pod taktovkou Franka Pellegrina, který má na svědomí klipy např. londýnských Booze & Glory. Proč se jmenují Saints & Sinners a jestli jejich jméno má opravdu na svědomí německej label, na to nám odpověděl Degi.

Jsem rád, že se ptáš na název, protože kolem našeho názvu koluje po Česku docela pěkná legenda o tom, jak nám ji nadiktoval náš německý label – už jsem to párkrát slyšel a nespočetněkrát četl. No, pravda je bohužel trochu méně pikantní, než se v této úsměvné historce praví. Když to vezmeme od počátku, tak předchůdcem kapely Saints and Sinners byl Tomášův osobní projekt Skinhead Times, o kterém dlouho mluvil. Poté, co jsme se spolu domluvili, že zkusíme něco společně ještě s bubeníkem Rybízem vytvořit ve studiu, jsme nahráli pod tímto názvem naše první dva songy, které sklidily poměrně velký ohlas a v podstatě obratem po zveřejnění na youtube jsme obdrželi nabídky na hraní na spoustě akcí, na vydání desky a podobně. Rozhodli jsme se studiový projekt Skinhead Times transformovat na regulérní živou kapelu, protože jsme věděli, že toto nebyl už jen Tomášův projekt – a tak se zrodila kapela Saints and Sinners. Jako odkaz k původnímu projektu jsme pak po něm pojmenovali naše první LP.

A proč jsme vybrali právě název Saints and Sinners? Já osobně tento název chápu jako pojmenování vystihující jak nás, členy kapely, tak naše kamarády, fans a v podstatě veškeré publikum. Všude se vždycky prostě najdou ti „hodní a ti zlí“ (i když kdo je kdo hodně záleží na úhlu pohledu) a všichni tito lidé mají své místo nejen na našich koncertech. Tohle nás asi bude provázet už vždycky, dokud budeme hrát – pro jedny vždycky budeme ti sráči, co jim leží v žaludku z různých důvodů, pro jiné jejich oblíbená kapela a kámoši, s kterýma se po koncertě zboříme do rána na baru.

Související

Back to top button