Proč se jmenujeme...?

Proč se jmenujeme Degradace?

Ostravská Degradace už 22. listopadu oslaví v domovském Barráku po boku N.V.Ú., Houba a Plexis 15 let svojí existence. 15 let spolu, co si budeme povídat, to už je teda co slavit! A tak jsme je pro vás vyzpovídali, jak je to vlastně s jejich jménem, kdo ho vymyslel a co tomu předcházelo.

Předtím, než jsme zvolili název Degradace, jsme se jmenovali různě, například Nanervy. Padly pak další různé hloupé a podivné návrhy, ale nakonec jsme si řekli: „Potřebujeme nějaký lepší, údernější název, víc punkovější, prostě jedno slovo, které říká vše, něco jako Exploited nebo Discharge.“ Haha…

No, a pak Rudee jednoho dne listoval starou učebnicí strojírenské technologie nebo něčím podobným, a vzadu v rejstříku slov mu do oka padlo jedno slovo. Stálo tam: degradace – znehodnocení materiálu. A to se nám moc líbilo. Chvíli jsme uvažovali, že to pozměníme na Degenerace, ale to bylo moc podobné na newyorskou kapelu D Generation, tak jsme se shodli, že to necháme tak. Takže i když hrajeme od roku 1999 a letos oslavujeme patnáctiny, název Degradace vlastně nosíme až někdy od roku 2001.

Související

Back to top button