Proč se jmenujeme...?

Proč se jmenujeme Black Burley?

V Brně žije stvůra, která roste a bytní s každým dalším koncertem. Jmenuje se Black Burley, přežila všechny změny v sestavě, vloni vydala album Abhuman Rise (recenze) a jde vstříc temnotě. A jak si kapela zvolila svůj název? To vysvětluje kytarista Kuba.

Název Black Burley byl vytvořen zároveň se vznikem kapely někdy v listopadu 2011, tehdy jsme s prvním zpěvákem Zdeňkem pracovali ve firmě, která se zabývala prodejem tabákových výrobků. Chtěli jsme název, který by nás nějak spojoval a jelikož jsme všichni byli vášniví kuřáci, tak jsme zvolili název Burley – jedná se o druh tabáku který se pěstuje ve Spojených státech a přidává se do většiny tabákových směsí. Černá barva je symbol ochrany, ale také i smutku – dříve se nosila černá hlavně při pohřbech, aby duch zemřelého černě oděnou osobu přehlédl a nevzal si ji s sebou.

Název Black Burley vlastně nic neznamená, je to spíše jakýsi symbol, který nám umožňuje pracovat s naší fantazii a hudbou kterou máme rádi. Může to být starý černošský boxer, co zaprodal svoji duši, aby vítězil v ringu, ale nakonec ho stejně čeká peklo. Může to být starý jasan, do kterého se lidé chodili vykřičet ze svých největších hříchů a zločinů, aby pak z něj v roce 1953 udělali Telecastera, na kterého hraje Keith Richards. Také to může být stará mohyla s čekajícím prastarým zlem uvnitř z povídek H.P. Lovecrafta. Náš název nám otevírá nespočetně cest, jak po hudební stránce, tak po textové/příběhové. Je to entita, která se vyvíjí a mění, tak jako naše hudba.

Danny

V osmé třídě napsal nejlepší slohovku, na což už bohužel nikdy v životě nenavázal. Každý týden uváděl vcelku bezvýznamný pořad na Rádiu Akropolis. Zkusil to neúspěšně v pár kapelách s kytarou i baskytarou - stejně ho ale jen zajímá, co si vzít na sebe na pódium. Chodí pít na koncerty a číst do hospody. Stejně obratný za klávesnicí, jako za barem. V Kids And Heroes je od ledna 2011. Pražák v Brně, otec, introvert. Kontakt: dannyboy@kidsandheroes.com

Související

Back to top button