Magazín

Připomeňte si Kids and Heroes premiéry roku 2014

Rok 2014 je minulostí. Během uplynulých dvanácti měsíců jsme vám přinesli deset exkluzivních premiér, které byly průřezem českou hudební scénou. Představili se u nás osvědčení pardálové, ale i mladá krev. Ceníme si, že si pro stream svých nových věcí vybrali zrovna náš server, a tímhle článkem je ještě jednou připomínáme.

 

První premiérou roku 2014 se stala skladba Stay Free od brněnských BOY. Kapela, která se na scéně zjevila jako blesk z čistého nebe a způsobila patřičný rozruch. Milujte je, nebo nenáviďte, jak už psal Danny v recenzi.

Jako další šli se svou pokérovanou kůží na trh Rabies, punkrocková čtyřka sídlící v Bystřici nad Perštejnem. A protože kluci nejsou troškaři, šoupli nám na web hned celou A stranu chystaného vinylu Nevergreen & Always Rad!

Do třetice jsme se dočkali první česky zpívané premiéry, kterou k nám nahodili pánové z kapely Staré Pušky. Premiéra sentimentální skladby Stálo to za to, ve které si kratičký part střihnul i Whisky ze Slobodné Európy, se navíc stala i jedním z deseti nejčtenějších článků našeho webu za loňský rok vůbec.

V dubnu k nám do redakce dorazil Orient Express a s ním dvě ukázky z nového alba brněnských Bombs from Heaven. Take Me Away a Rocky Road, dvě odlišné skladby, dvě tváře kapely, country i punkrock, každej si našel to svoje.

Radost nám udělala taky dvojpremiéra ze společného splitka pražských Kung-Fu Girlz a Mělničáků Cirguz. Vinyl v duchu DIY, nahráno a smícháno ve studiu legendárního zvukaře ze Sedmičky Kuřete, obal z dílny Vlka (Horylesy.cz) a vydání na vlastní pěst. To všechno vynásobeno mocným křtem v klubu Buben. Oi!

V Praze jsme zůstali i po letní pauze – v říjnu jsme měli tu čest, že u nás představila svůj první singl z debutové desky kapela Worldhood. Song Random Nights pánové natáčeli v rakouském Grazu ve STRESS studios Toma Zwanzgera, kde točili třeba i Astpai nebo Despite Everything.

Další dvojpremiéra na sebe nenechala dlouho čekat. Splitko se rozhodli vydat i nejvýraznější bandy domácího Oi!, Muerti a Crossczech. Sedmipalec nazvali Summer hits vol 11° a u nás z něj vypustili dvě klasický lopaťácký hymny – Kámoš a Svátek.

S novým materiálem si na konci října řekli hlasitě o pozornost i Burning Steps. Čtveřice z Mostu nahrála loni dva nový songy ve studiu Mysterio u Dana Šatry ve Velký Chuchli, smíchal jim je Amak, a přes náš web vypustili hitovku I Won’t Let You Down.

A blížíme se do finále. Na začátku prosince jsme domluvili premiéru s opavskou partou Cocaine Party. Kapela, o který jsme v redakci neměli dost možná ani tušení, nám vyrazila dech. Energická skladba Everything is Broken jim loni vyšla na EP a my se těšíme na další novinky!

Poslední tečku za rokem 2014 udělala kapela Done and Gone z Tábora, která k nám na web nahodila rovnou celé jejich album Hope. Sympatie si kluci získali i tím, že CD plné melodického punkrocku pak vypustili volně ke stažení do vod internetu.

To bylo ohlédnutí za rokem 2014. Slibujem, že ani letos nepolevíme a pokusíme se pro vás ulovit kopu domácích hudebních novinek. A už teď vám prozradíme, že se v blízkých dnech můžete těšit na zbrusu nové Highstreet Hooligans (fb event), The Unholy Preachers nebo The Fialky!

Michaela Klocová

„Šéfová“. V Kids and Heroes od roku 2009.

Související

Back to top button