Pozvánky

Přijďte si do Eternie pro dávku melodického punk rocku od Barrier Reef / The Great

Barrier Reef / The Great je punk rocková kapela, ve kterém se sešli obvyklí podezřelí ze scény kolem S.T.R.E.S.S. Studios v Grazu, z kapel jako Anti-Maniax, Astpai, Petrol Girls, Heroes’nGhosts a Stupid Mary. A už v pátek 15. září se zastaví ve smíchovské Eternii, po boku domácích Burning Steps.

BARRIER REEF / THE GREAT (AT, Graz) 

Pohled encyklopedisty

Tom, kterého si ti šedivější z nás můžou pamatovat z doby kolem přelomu tisíciletí, kdy jeho kapela Anti-Maniax vydávala na Household Name Records a křižovala Evropu a USA v dodávce spolu s Leftöver Crack, Capdown nebo Five Knuckle, vybudoval na předměstí Grazu z bývalého mlýna komunitní centrum a studio, ve kterém vzniklo za posledních víc jak 10 let nespočet nahrávek (Petrol Girls, Astpai, Despite Everything, Worldhood). Vyjma práce ve studiu má Tom na kontě roky živého zvučení US kapel jako Anti-Flag, Goldfinger nebo GoodRiddance, a právě Anti-Flag na svém posledním turné v dubnu letošního roku přivezli Barrier Reef / The Great poprvé do ČR.  Druhá výrazná postava kolektivu BRTG je Zock, na kterého v ČR nejčastěji narazíte jako na kytaristu/zpěváka punkrockových Astpai nebo jako bubeníka v posledních letech čím dál tím výraznějších Petrol Girls.

To je všechno pěkný, ale jak to ve výsledku zní?

Barrier Reef / The Great mají jednu vlastnost, kterou měli už Anti-Maniax (ano, to je ta kapela, co zhudebnila recept na Chilli con Tofu), a to je snaha, aby jejich muzika byla pestrá, což se jim naštěstí daří, aniž by celek působil jako když se ska kapela snaží hrát metal, nebo naopak. Ve výsledku je to melodická punk/rocková muzika, a je těžký se ubránit srovnání třeba s Beatsteaks, RX Bandits, Cursive nebo Authority Zero. Posuďte sami:

BURNING STEPS (CZ, Most / Praha)

Chronologicky

Bubeník s knírem ve stylu „pasák z luxusního bordelu v 60. letech“ vaří za sněhobílou soupravou. K dokonalosti obrazu mu chybí mu jen tygrovaný sako a zbytky bílého prášku pod nosem.

Zpěvák s kytarou v tričku The Clash, věrný odkazu jejich `77 style, střídavě děkuje a posílá do prdele všechny přítomné i kohokoli dalšího, kdo mu zrovna přijde do hledáčku. Kategorie se postupem času mísí. Revoluci v televizi vysílat nebudou. Tuhle kapelu asi taky ne.

Osmdesátkovýmetalák v triku s logem kapely, které stejně dobře může být jen náhodné uskupení barevných čar, se rozkročený tak, že mu div neprasknou jeho plísňové džíny, a výrazem plného soustředění (čti ústa do O), děsivou rychlostí zamotává do strun kytary.

Kecky, kraťasy, a melír, co v kalifornii frčel v devadesátkách. Basák má zlomenou ruku. Kdyby řekl, že spadnul ze skejtu, když zkoušel grind na zábradlí za školou, nikoho by to nepřekvapilo. Americká střední a pop punk not dead.

Fb event

Související

Back to top button