Magazín

Příběh The Damned zvěční dokument, podívejte se na trailer

Byli první britskou punkovou kapelou, která vydala singl a která se podívala za velkou louži. Od založení legendárních The Damned uplynuly téměř čtyři dekády, a tak nastala ideální chvíle, aby se jejich příběh dostal na filmové plátno. Dokument nese název The Damned: Don’t You Wish That We Were Dead a materiál pro něj se sbíral po dobu tří let.

Že půjde o zajímavou podívanou, napovídá už jen výčet lidí, kteří se mimo kapelu v dokumentu objeví: Mick Jones (The Clash), Steve Diggle (The Buzzcocks), Glen Matlock (Sex Pistols), Charlie Harper (UK Subs), Ian MacKaye (Fugazi, Minor Threat), Keith Morris (OFF!, Black Flag, Circle Jerks), Lemmy Kilmister (Motörhead), Chrissie Hynde (The Pretenders), Nick Mason (Pink Floyd), Chris Stein a Clem Burke (Blondie), Buzz Osborne (The Melvins), Dexter Holland (The Offspring), Duff McKagan (Guns N‘ Roses) a další.

Režie se ujal Wes Orshoski, který spolupracoval např. na dokumentu Lemmy. Snímek bude mít premiéru 20. března na filmovém festivalu SXSW v Texasu.

[youtube id=“GVI8SOt3OvI“ width=“620″ height=“360″]

Michaela Klocová

„Šéfová“. V Kids and Heroes od roku 2009.

Související

Back to top button