Cz/SkNovinky

Prešovská hc/punk kapela DF komentuje v novom klipe aktuálnu politickú situáciu

Prešovská hc/punk kapela DF prichádza na hudobnú scénu s ďalšou novinkou. Tentokrát si členovia kapely pripravili pre svojich fanúšikov úplne nový videoklip ku skladbe Papaláš, ktorá je zároveň aj jednou z ich pripravovaného EP.

Pankáči z Prešova od svojho vzniku (rok 2018) odohrali niekoľko desiatok koncertov a nahrali jeden
album s názvom Žiť v mieri, ktorý obsahuje celkovo štrnásť skladieb. Ako sami povedali, nápady a inšpirácie na tvorbu ich piesní čerpajú z ich vlastných a momentálnych životných situácií. A práve jedna z takýchto piesní je aj Papaláš, ktorá naráža na aktuálnu politickú situáciu a posledné, či nadchádzajúce voľby.

„Klip je k skladbe, ktorej text opisuje politickú kultúru u nás, že väčšine politikov ide len o peniaze a vlastný osoh. Reči ako im záleží na ľuďoch sú iba prázdne frázy. Ako je viditeľné napríklad aj teraz, keď sa blížia voľby a zrazu sa všetko dá. Ale tri roky ich vidieť nebolo,“ opisuje text piesne jeden z trojice hudobníkov Matúš.

A práve k tejto piesni sa preto členovia kapely rozhodli natočiť aj ich úplne prvý videoklip. „Nevieme mlčať. Našou hudbou reagujeme nie len na spoločenskú, ale aj politickú situáciu u nás na Slovensku. Preto sme museli povedať ‚svetu‘, čo si o tejto celej fraške myslíme,“ dodávajú chlapci na záver.

Související

Back to top button