Pozvánky

Přes rány úřadů přijíždí na Mighty další velká jména v čele se 7 Seconds

Už je tomu opět měsíc, co uplynul od poslední rekapitulace kapel, které letos vystoupí na festivalu Mighty Sounds. Přestože poslední měsíc nebyl k organizátorům festivalu zrovna přívětivý (nesmyslná a přemrštěná pokuta od úřadů za hluk – kdo ještě nezaznamenal, může se podepsat pod petici proti tomuto rozhodnutí, ale především tragická událost v Mighty teamu), tak nelenili a zveřejnili několik zajímavých jmen, která můžeme letos vidět v Táboře.

7 Seconds (USA)

7 Seconds, kteří vznikli v roce 1980, jsou hardcore punkovou bárkou, kterou po celou dobu zdatně kormidluje bratrské duo Kevin Seconds (zpěv) a Steve Youth (basa). Pokud nevíte, s kým že máte tu čest, tak věřte, že právě oni byli první kapelou, která svůj styl označila za hardcore. Ikonickým se stal obal prvního ípíčka Skins, Brains and Guts z roku 1982. Nejen díky téhle desce se kapela stala čelním představitelem hnutí straight edge. Deskou New Wind z 86. roku sice začíná žánrový úkrok k tehdy populárnímu pop punku a indie rocku, ale v roce 1995 se kapela deskou The Music, The Message vrací zpátky ke kořenům, aby potvrdila a přikrmila své hardcorové „já“. Trend návratu ke staré škole HC byl stvrzen albem Good To Go (1999). A ani zatím poslední deska Take It Back, Take It On, Take It Over! (2005) nenaznačuje, že by na tom hoši plánovali něco měnit.

Více než tři desítky let koncertování v kuse je na kapelu, jejíž název vznikl vlastně chybným přepisem jedné desky, docela úctyhodný výkon. A ačkoliv se v sestavě vystřídal bezpočet muzikantů, bráchové Kevin a Steve kapelní otěže stále drží pevně v rukou a nedovolí nikomu jakékoliv pochybnosti nad tím, jak se hardcore staré školy hraje.

[youtube id=“tRpzK0kPsX4″ width=“620″ height=“360″]

The Frantic Flinstones (UK)

The Frantic Flinstones založil v roce 1986 Chuck aka El Cha Cha Chucker společně se zakladatelem Coffin Nails a Meteors bubeníkem Toby Griffinem. The Frantic Flinstones patří ke klasické druhé vlně britského psychobilly. Line-up kapely se střídal snad každý rok, ale Chuck vždycky našel způsob jak kapelu udržet na živu a to i přes velmi časté drogové excesy. A nejen to, dokázal totiž z kapely udělat vyhledávanou a respektovanou hvězdu světového formátu.

Stick To Your Guns (USA)

Stick To Your Guns postavil frontman Jesse Barnett v roce 2003. Základ byl jasnej, poctivej a upřímnej hardcore s punkovým srdcem a zapálenými texty. Debutovali v roce 2005 šestnáctitrackovým albem s názvem For What It’s Worth. Toto album vyšlo na Century Media Records, stejně tak jako album Comes from the Heart z roku 2008. Následovala alba The Hope Divison a Diamond, která vyšla na Sumerian Records.

Stick To Your Guns hrajou tvrdej valivej hardcore s přesahy k metalcoru, ale v refrénech dokáží bejt zatraceně melodický

Mimo výše zmíněných interpretů byla zveřejněna celá řada dalších zajímavých umělců. Z domácí scény například Vladimir 518, ze zahraniční španělští Che Sudaka a další. Více na oficiálních stránkách festivalu.

Související

Back to top button