Magazín

PREMIÉRA: Titulní skladba z nové desky Nežfaleš je cítit chloroformem

Pražští Nežfaleš letos slaví 15 let od svého vzniku. Co je ale asi ještě podstatnější: po naordinované pauze a poměrně nečekaně vydávají novou řadovou desku Zločin z vášně. Materiál vznikal v tichosti po celý loňský rok a letos v lednu byl zaznamenán v pražském studiu G.A.W., kde již kapela natáčela několik předchozích singlů. Po klipovce Jehly kapela odtajňuje exkluzivně na našem serveru druhou ukázku z alba, jeho obal a tracklist!

Nové řadové album po pěti letech vzniklo dle kapely tak trochu mimochodem. „Zavolali jsme si, že se sejdeme jen tak na zkoušce a uvidíme. Měl jsem jeden text, který jsem napsal v samotářské náladě kdesi v restauraci, koukli jsme na sebe a začali hrát. A krásně to seplo a chemie zafungovala, zní to jako klišé, ale bylo to tak. Byla to písnička Každej sám za sebe,“ vrací se frontman Radek k práci na aktuálním počinu.

Začali jsme se scházet pravidelně a písničky se bez jakéhokoliv tlaku začaly hromadit, až jsme si tak při šestém hotovém kousku řekli: Pojďme zas místo nějakých singlů natočit desku. My jsme s ní náramně spokojení, vznikala lehce a přirozeně, asi proto, že jsme nemuseli, ale prostě jen chtěli. A teď je řada na lidech, co oni na to.

Album, které by mělo vyjít na cd a posléze i na vinylu, obsahuje těchto 12 zbrusu nových songů:

 1. Nihilista
 2. První dojem
 3. N.F.S.
 4. Klub gentlemanů
 5. Pseudohrdina
 6. Zločin z vášně
 7. Rodina je víc než zákon (Kámoši z podsvětí III)
 8. Jehly
 9. Hloupost je kat
 10. Nezávislej film
 11. Každej sám za sebe
 12. Opravdoví chlapi (se rodí ze svých chyb)

Nežfaleš je aktuálně za půlkou svého letošního klubového turné, vidět ji můžete ještě na těchto štacích:

24. 3. PÍSEK, Divadlo Pod Čarou (+ The Fialky, E!E)
25. 3. OSTRAVA, Barrák (+ The Fialky, E!E)
1. 4. PRAHA, Storm (+ The Fialky, E!E, Cirguz)
22. 4. PLZEŇ, Divadlo Pod Lampou (+ Baby Secondhand)
19. 5. OPAVA, Art (+ Proti Směru, The Fialky)

V létě a během podzimu pak kapela vystoupí na několika festivalech. Kompletní přehled najdete na www.nezfales.cz.

Danny

V osmé třídě napsal nejlepší slohovku, na což už bohužel nikdy v životě nenavázal. Každý týden uváděl vcelku bezvýznamný pořad na Rádiu Akropolis. Zkusil to neúspěšně v pár kapelách s kytarou i baskytarou - stejně ho ale jen zajímá, co si vzít na sebe na pódium. Chodí pít na koncerty a číst do hospody. Stejně obratný za klávesnicí, jako za barem. V Kids And Heroes je od ledna 2011. Pražák v Brně, otec, introvert. Kontakt: dannyboy@kidsandheroes.com

Související

Back to top button