Magazín

Premiéra: Degradace slaví 18 let výběrovkou i novými songy. Poslouchejte první z nich

Ostravská punk-rock’n’rollová stálice Degradace se letos dožívá 18 let na scéně. Slavit bude koncertem v ostravském Barráku spolu s N.V.Ú. a Znouzectnost, maďarskými The Trousers a Reverend Backflash z Rakouska. A také vydáním výběrového dvojalba. Na něm se kromě průřezu tvorbou kapely objeví i tři zbrusu nové skladby a my máme radost, že vám první z nich můžeme představit v exkluzivní premiéře.

Po naší poslední desce B-Side Blues (recenze) jsme se rozhodli, že zatím celé album dělat nebudeme, ale nechtěli jsme plnoletost kapely nechat jen tak bez povšimnutí, navíc nápady na nové skladby pořád jsou a stále nás něco nutí psát. A tak padlo rozhodnutí dát dohromady výběr skladeb, které jsme v letech 1999 až 2017 natočili, včetně raritek z úplných začátků, plus k tomu jako bonus přihodit tři zbrusu nové věci,“ představuje výběrovku, která by měla spatři světlo světa po výročním koncertě, kapela.


Všechny tři nové skladby se od sebe liší a každá z nich zachycuje jinou hudební tvář Degradace. Šílená žízeň představuje tu experimentálnější.

Vždycky jsme byli otevřeni i jiným nástrojům než jen kytarám, base a bicím. V minulosti jste u nás mohli slyšet piáno, saxofon, harmoniku, různé perkuse a bůhví co ještě. V průběhu skládání Šílené žízně, jejíž riff měl od počátku tak trochu feeling The Clash nebo pozdních The Jam, nám nějak automaticky naskočilo, že v ní musí zaznít dechová sekce. A ne jen nějaký saxofon, ale rovnou celý orchestr, trumpety a trombóny. Herák přišel s tím, že bychom mohli zapojit trochu atmosféry ze skladby Trouble od Elvise Presleyho, Rob, náš nový bubeník, povolal své někdejší spoluhráče, dechaře z big bandu, a bylo to,“ dodávají.

Po oslavě 18. narozenin v ostravském Barráku 21. října (fb event) se Degradace v rámci svého výročí ukáže na čtyřech koncertech s rakouskými street punkery Zsa Zsa Gabor´s.

Degradace/Zsa Zsa Gabor´s minitour:

10.11. – Martin (SK), Včelín (+ Zsa Zsa Gabor´s, Beautiful Bastards)
11.11. – Trenčín (SK), Stejdž (+ Zsa Zsa Gabor´s, Beautiful Bastards)
17.11. – Jablunkov, Rock Café Southock (+ Zsa Zsa Gabor´s, Positive, Bratrova svatba)
18.11. – Frenštát pod Radhoštěm, Lubina (+ Zsa Zsa Gabor´s, Bratrova svatba, Positive)

Michaela Klocová

„Šéfová“. V Kids and Heroes od roku 2009.

Související

Back to top button