Magazín

Premiéra: Aculeos dávají ochutnat z debutu Stay Rebel, Stay Sharp

Pražská kapela Aculeos vydává na podzim svou první dlouhohrající desku Stay Rebel, Stay Sharp. Album vychází pouze na vinylech a najdete na něm 12 songů, které žánrově zasahují do Oi!, HC a punku. A my máme radost, že vám první ukázky můžeme přinést exkluzivně u nás na Kids and Heroes.

Na albu se sešlo i několik hostů, mimo jiné zpěvák italských Bull Brigade Eugenio, Igor z běloruských Mister X, rapper Eurodel z kapely PioSquad či Vokurka z české, dnes již téměř legendární, kapely CrossCzech. Unikátní obal desky má na starosti Skunkid. V blízké době kapela chystá také vypuštění prvního klipu k albu.

Aculeos vznikli v roce 2013 a za svou historii dosud vydali split album a demo. Letos na jaře navíc natočili svůj první videoklip k songu Proti proudu. Kromě České a Slovenské republiky už v rámci koncertů zamířili do Německa či italského Říma.

Kapela se mírně liší od běžných českých Oi! kapel především tématikou svých textů, ve kterých se zabývá antifašismem a antirasismem, bojem proti konzumní společnosti i squattingem. Zároveň se vrací ke kořenům skinheadské subkultury, v rámci čehož se na nové desce objeví dva covery songů od kapel, které silně ovlivnily především SHARP scénu v České republice (The Protest) i ve světě (The Oppressed).

Co na ukázky říkáte? Dejte kapele zpětnou vazbu!

Michaela Klocová

„Šéfová“. V Kids and Heroes od roku 2009.

Související

Back to top button