Proč se jmenujeme...?

Prečo sa voláme HEAD2DOWN?

Stále nás neprestalo baviť zisťovať, ako vznikli názvy kapiel. Tentokrát sme sondovali, ako prišla k svojmu menu kapela HEAD2DOWN. Viac nám tomu povedal ich spevák Lukáš.

Názov sme riešili dlhšiu dobu, treba pripomenúť, že v roku 2003, kedy sme vznikli, sme niesli názov Structural Defect, podľa skladby Static-X, tak sme odohrali prvé koncerty až do roku 2005/2006, kedy sme zistili, že kapela s týmto názvom existuje. Vtedy sme sa rozhodli zmeniť názov, dokonca jeden koncert sme odohrali pod alternatívnym menom Bizzare Child, ale nevedeli sme sa s ním stotožniť, tak sme pokračovali v hľadaní.

Vtedajší bubeník Kouďák prišiel s názvom Down Head, ale stále to bolo veľmi vážne, tak ho FUXo prehodil a dal do stredu číslo dva, keďže má nesmiernu obľubu v číslach, a tak vzniklo spojenie HEAD2DOWN, ktoré sa nedá logicky preložiť, ale vychádzame zo spojenia head down, ale s číslom v strede. Dokonca sme raz hrali na festivale v CZ, kde sme narazili na pražskú kapelu Headdown. Ono vymyslieť niečo fakt trefné je dnes pri tom množstve kapiel snáď nemožné.

No nakoniec za kapelu nevraví názov, ale hudba, a po vyše 15 rokoch na scéne si myslíme, že náš názov pozná dosť ľudí a už neriešia, čo to znamená, ale automaticky si H2D pritaďujú k našej hudbe.

K nášmu názvu sa ešte spájajú rôzne poslovenčené alternatívy ako „Hentú Dám“, starší fanúšikovia komolia názov ako „Hadudán“ a pre maďarské publikum sme „Ném Tu Dóm“, variácií vzniká veľa.

[youtube id=“bK__JEnOAls“ width=“620″ height=“360″]

Palo Zavodský

Slovenská spojka . kontakt : pavolzavodsky95@gmail.com

Související

Back to top button