Cz/SkNovinky

Pražští NEW|OLD vstupují do roku 2023 s deskou vydanou jako pivní six pack

Hudební album na pivním six packu? Co to sakra znamená? To jsou naprosto legitimní otázky, které vás mohou po přečtení titulku napadnout. Ale nebojte, všechno nakonec dává smysl. Ještě horká nahrávka pražských punk-rockerů NEW|OLD totiž vychází pouze digitálně. Fyzickou podobu šestipísňového alba Heart Brut však alternuje šest plechovek piva a cideru, které vznikly speciálně pro tuto příležitost. Na svědomí je má kytarista NEW|OLD a dvorní sládek kapely Vašek „Květák“ Kopecký. Víc od něj si můžete přečíst i v našem zinu.

Neotřelý nápad elegantně spojuje koníčka členů kapely a skutečnost, že spousta hudebních nosičů bývá často zakoupena jen jako talismany, jejichž koupě podpoří kapelu, ale pak se na ně doma práší. To se s plnými pivními plechovkami stane málokomu. K albu Heart Brut, které si můžete poslechnout třeba na kapelním bandcampu, přidali NEW|OLD navíc upozornění: skladby obsahují alkohol, plechovky zas stopové množství punk rocku, hlasitých kytar a melancholie.

A zatímco o pivo a cidery v celkem 666 plechovkách se postaral Květák, o zvuk šesti skladeb, které reprezentují tvorbu posledních dvou let NEW|OLD, pak Amák z Golden Hive Studio. Nahrávání probíhalo z menší části u Kuřete v Professional Sound, z větší pak u Kejmyho v Sonic Library.

V plechovkách, které bude možné až do vyprodání zakoupit na koncertech kapely, je možná toho punk rocku, hlasitých kytar a melancholie jen stopové množství. Samotná šestice skladeb jimi ale přímo překypuje. A dohromady to v tom (ne)lednovém počasí funguje výborně.

Související

Back to top button